Peterburi uus eesti lektor

Katrin Maiste, Eesti Instituut

Peterburi Riikliku Ülikooli uueks eesti lektoriks valiti Aile Laats, kes hakkab Peterburis tööle 2009. aasta sügissemestrist. Kokku laekus avalikule konkursile seitse avaldust.

Aile Laats on töötanud eesti keele ja kirjanduse õpetajana Tartu Miina Härma Gümnaasiumis, samuti on tal kogemus eesti keele õpetamises võõrkeelena Tartu Haritlaste Liidu Koolituskeskuses.

Eestist on saadetud lektor Peterburi alates 2002. aastast, seal on õpetanud eesti keelt Maarja Hein, Karen Kuldnokk, Sirje Rammo ja Lea Jürgenstein. Viimase kahe aasta jooksul on PRÜ tudengitel olnud võimalik õppida eesti keelt erialana ja sel aastal võetakse taas vastu uued üliõpilased eesti keele erialale. Eesti keele õppesuuna juhataja PRÜs on Larissa Mukovskaja.

Lisaks Peterburile töötavad Eestist saadetud lektorid Glasgow’s, Göttingenis, Lvivis, Moskvas, Pariisis, Varssavis ja Vilniuses, sellest õppeaastast avatakse eesti lektoraat ka Tšehhis, Brno Masaryki ülikoolis. Kokku saab eesti keelt õppida umbes kolmekümnes välismaa ülikoolis.

Mitmed välisülikoolid on tundnud huvi eesti lektori vastu – näiteks ollakse Hiinas valmis eesti lektoraadi avamiseks, samuti on huvi tundud mõned Lõuna- ja Kesk-Euroopa ülikoolid.

Eesti lektorite saatmisel jt välisõppe tegevustes lähtutakse „Eesti keele ja kultuuri akadeemilisest välisõppe programmist 2005–2010”, mida rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning haldab Eesti Instituut.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht