Põnevust täis muuseumiöö ülikooli muuseumides

Kadri Kasterpalu

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

18. mail tähistatakse taas muuseumiööd ning põnevaid tegevusi toimub sel õhtul ka Tartu Ülikooli muuseumides ja botaanikaaias.

Ülikooli loodusmuuseumi ekspositsioon Vanemuise tänaval on suletud, kuid kõik loodushuvilised on oodatud ülikooli ajaloo muuseumi konverentsisaali, kus kell 20 algab põnev ettekanne teemal „Loodusteadus öös“. Veljo Runnel ja Jaan Luig räägivad öise aktiivsusega loomadest. Osalejad saavad teada, millised loomad tegutsevad peamiselt öösel ning kuidas saab loodusteadlane neid pilkases pimeduses näha ja kuulda. Lisaks tutvustatakse ka seda, kuidas toimub öine loodushelide salvestamine ja kuidas vaadeldakse öösel putukaid.

TÜ ajaloo muuseum ja toomkiriku tornid on avatud 18-23. Muuseumis on spetsiaalselt muuseumiööks valminud näitus „Paneme fotod elama“. Palume külastajatel otsida fotodelt ennast, oma vanemaid ja sõpru ning anda muuseumile sellest teada, et aidata jäädvustada ülikooli ajalugu. Vastavatud näituse „Eesti jälg kosmoses – kosmose jälg Eestis“ inspireerivas keskkonnas saab kogu õhtu jooksul meisterdada ufosid ja satelliite. Oma kabinetti ootab kõiki meisterdama ja niisama külla ka Hull Teadlane. Algusega kell 19 ja 21 toimuvad ringkäigud näitusel „Kuidas näidata inimest?“ ning muuseumiööliste kaasabil valmib õhtu jooksul ühisaktsiooni „Teeme inimest!“ käigus ka mitmesugustest materjalidest inimmakett.

Tartu tähetorn on muuseumiööl avatud 19-24 ja kogu õhtu jooksul on võimalik osaleda fotoorienteerumises „Toomel on inimesi“. Kell 19-22 saab mängida kosmoseteemalisi lauamänge ning meisterdada rakette ja päikesesüsteemi. Selge ilma korral toimub kell 22.30-24 ka vaatlusõhtu, mille raames saab oma silmaga lähemalt vaadelda Kuud ja Saturni. Kui ilm aga alt veab ja taevas on pilvine, siis toimuvad planetaariumietendused algusega kell 22 ja 23.

Botaanikaaed lummab muuseumiööl muusika ja jalutuskäikudega. Kell 20.30 toimub Tarmo Niitla juhendamisel jalutuskäik läbi õhtuste värvide ja lõhnade. Kell 21.30 tutvustab Sten Mander eksootilist troopikat õhtuhämaruses ning kell 22.30 on võimalik palmimajas nautida Indrek Kalda viiuliimprovisatsioone.

Tartu Ülikooli kunstimuuseum on avatud 18-23 ja muuseumiöö „Öös on inimesi“ tegevuse keskmeks on nii muuseumitöötaja kui ka külastaja. Kell 18.00-23.00 on võimalik külastada näitust “Muuseumis on…?!”, millega tähistab kunstimuuseum oma 210. sünnipäeva. Näitus laseb piiluda muuseumitöötaja hingeellu, sest valitud on tööd, mis on meile endile kõige südamelähedasemad. Muuseumiööl on külastajatel aga samuti võimalik vastata küsimusele “Muuseumis on…?!”. Selleks saab külastada TÜ kunstimuuseumi ajutist näitust ja püsinäitust ning anda märku endale kõige südamelähedasemast museaalist näiteks foto või väikese kirjelduse näol. Rohkem infot aga juba muuseumiööl TÜ kunstimuuseumis, kus leiate täpsemad juhised. Lisaks toimuvad algusega kell 19.00, 20.00 ning 21.00 ka pooletunnised ekskursioonid, kus tutvustatakse ajaloolisi inimesi kunstimuuseumi püsinäitusel.

Kõik muuseumiöö üritused on tasuta.

Lisainfo: www.ut.ee/muuseumid

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht