“Happy Together” Tallinna Kunstihoones 28. I – 1. III

Mika Hannula, Minna Henriksson

Avame kolmapäeval, 28. I kell 18 näituse "Happy Together". Avamispidu kell 20-03 KUKU klubis: esineb Moby Dictator (Soome); DJ- d Mika Hannula & Minna Henriksson (sissepääs tasuta). Kolmapäeval 28. I Eesti Kunstiakadeemia aulas kell 14.00 Petra Baueri loeng-performance "Kustutatud Rootsi lood"; laupäeval 31. I Tallinna Kunstihoones kell 14.00-21.00 YKON Game v.0.3** Happy Together on grupinäitus, mis ühendab kunstnikke Kagu-Euroopast, Balti- ja Põhjamaadest. Näituse eesmärk on uurida kaasaegses ühiskonnas esinevaid erinevaid olukordi, mille tekkimise põhjused peituvad konfliktides või mida on põhjustanud teod, kus kollektiivne teadvus on tugevam kui individuaalne.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Näitus esitleb paljude tuntud kaasaegsete kunstnike teoseid, mis loovad läbi erinevate kunstiliste lähenemiste huvitava kombinatsiooni, ulatudes joonistusest videoni ja installatsioonist performance’ini. See, mis osalevaid kunstnikke ühendab, on huvi teema vastu, millega nad suhestuvad väga erineval ent intrigeerival moel.

Osalevad kunstnikud: Petra Bauer, Rootsi; Birgir Birgisson, Island; Igor Grubic, Horvaatia; Mika Hannula, Soome/Saksamaa; Minna Henriksson, Soome/Türgi; Hanna Jaanisoo, Soome; Villu Jaanisoo, Eesti / Soome; Kiba Lumberg, Soome; Kristina Norman, Eesti; Karl Ingar Roys, Norra; Katarina Zdjelar, Serbia/Holland; Ahmet Ögut, Türgi/Holland; YKON (Ulu Braun, Sasha Huber, Tellervo Kalleinen, Oliver Kochta-Kalleinen, Tomas Träskman), Soome

Meie eesmärk on luua ja edasi arendada platvormi, mille põhiselt kriitiliselt ja konstruktiivselt analüüsida ideed kollektiivsusest ja kogukonnast. Põhimõte, mida järgmine, seisneb selles, et kollektiivsed identiteedid on olulised ja isegi hädavajalikud. Ülesanne on seista nendega silmitsi ning töötada nende viljakamaks ja tolerantsemaks muutmise nimel.

Selliselt ühiselt platvormilt kutsume kõiki kaasa mõtlema ja otsima vastuseid küsimustele: Kes me oleme kui me väidame, et me kuulume teatud kogukonda? Mis juhtub siis, kui kuulumine kogukonda muutub olulisemaks kui meie individuaalsus? Kas olla osa teatud kogukonnast tähendab automaatselt, et peab eksisteerima ka Teine, väljaspool seda? Millal on kollektiivne identiteet konstruktiivne ja millal destruktiivne, regressiivne ja ohtlik? Kas positiivse ja konstruktiivse kollektiivse identiteedi võimalus on üldse olemas?

Täiesti juhuslikult on kukkunud välja nii, et Happy Together pakub teatud eelvaadet Veneetsia biennaalile. Kolme osaleva kunstniku loomingut näidatakse nende rahvuspaviljonides eeloleval suvel – Norman esineb Eesti, Ögut Türgi ja Zdjelar Serbia paviljonis.

Näituse on kureerinud Mika Hannula, kunstilise uurimustöö professor Göteborgi Ülikooli Kujutava, Rakendus- ja Näitekunsti osakonnas ja Minna Henriksson, kunstnik, kes elab ja töötab Helsingis ja Loode-Euroopas.
Näitus on teostatud koostöös Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Tallinna Kunstihoonega.   

*Kasutades näitena sündmusi Rootsi ajaloost ka tänapäevast, väidab Bauer, et ühiskonnad on suures osas üles ehitatud informatsioonile, millest ajaloos on teadlikult mööda vaadatud, mida on peidetud ja unustatud.
** YKON kutsub osalema YKONi mängu pilootversioonis. Tegemist on maailma simulatsioonimänguga 12-25 mängijale. See on Buckminster Fulleri poolt 1960-ndatel leiutatud Maailma mängu kaasaegne variant. Fulleri idee oli luua subversiivne tööriist et “panna maailm 100% inimkonna heaks tööle lühima võimaliku aja jooksul läbi spontaanse koostöö tekitamata sealjuures ökoloogilist kahju ja andmata kellelegi eelisolukorda.”
Jätkuvalt saab registreeruda: info@ykon.org.

pildid: Birgir Birgsson foto seeriast “Blondid kunstnikud/”, /2009, lamineeritud foto mdf-il, 55 x 55 cm
        Mika Hannula poster seeriast “Hoolimata sellest, et…”/, /2009, kõrgtrükk paberil, 60 x 90 cm
        Igor Grubic “East Side Story”, 2009, kaader videost

täname : American Centre Foundation, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Mondriaan Foundation, Centre for Icelandic Art, The Association of Icelandic Visual Artists (SÍM), Icelandair, Rootsi Kuningriigi Suursaatkond Tallinnas, Office for Contemporary Art Norway, Eesti Kultuurkapital, YKON, Horvaatia Kultuuriministeerium, Soome Vabariigi Suursaatkond Tallinnas, Pernod Ricard Estonia

rohkem infot:
Anders Härm
Tel 6442818
anders@kunstihoone.ee
www.kunstihoone.ee

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht