“Koeraelu” Narva Muuseumi Kunstigaleriis

Reedel, 24. jaanuaril kell 16 avatakse Narva Muuseumi Kunstigaleriis näitus “Koeraelu”.

Koer kui inimese sõber kannab endas niisuguseid omadusi nagu truudus, valvsus, kiindumus ja sõnakuulelikkus. Selle looma liikide rohkus pakub huvi ka kunsti seisukohast. Inimese abilisena on tal palju “ameteid”: koduhoidja ja piirivalvur, tsirkuse artist ja fotomodell, talutaja ja puuetega laste terapeut, jahikaaslane ja sõiduvahend, kosmonaut ja lihtsalt sõber.

Mitmete rahvaste mütoloogias valvab koer piiri maailmade vahel ja on allmaailma kaitsja ning valitseja. Maalikunstis kannab koera kuju allegoorilist tähendust. Need on Truudus, Haistmismeel ja Kurvameelsus.
Portreemaalis isikustab koer abielutruudust. Ka heraldikas sümboliseerib koer truudust või koera kuju kasutatakse perekonnavappidel (Sobakin, Borsov jt). Iidsetest aegadest sümboliseerib koer nii positiivseid omadusi — kaitsja, vastupidavus, truudus, valvsus, siirus, eneseohverdus, kui ka negatiivseid — kõlvatus, künism, julmus.

Näitusel eksponeeritakse “koeraelu” kajastavat skulptuuri, graafikat, maali ja dekoratiivkunsti Narva Muuseumi kogust (18. sajandi lõpp – 20. sajandi algus). Oma loomingut näitavad ka meie kaasaegsed kunstnikud ja fotograafid Eestist ja Venemaalt.

Näituse kuraator: programmijuht-giid Jelena Sokhrannova

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht