“Masurpriis” Hellemanni tornis

Eneli Valge

6. X 2009 kell 18.10 avatakse Galerii 008 uuel pinnal Hellemanni tornis (Müürivahe 48) EKA lõpetanud kunstnike ühisnäitus "Masurpriis". Näitusel osalevad: Eneli Valge, Eve-Lii Sandre, Kadri Hallik, Antti Mäss, Kadri Kruus-Laurimaa, Ingrem Floren, Riina Õun, Anastassia Matvejeva, Luise Laura Vatsel ja  Helen Pau.

Näituse pealkiri  “Masurpriis” tähendab üllatavat asjade käiku masu ajal (sõnamängu leidsime Eesti Ekspressi väikesest eesti masusõnastikust).
Näitusel osalevad kunstnikud ja disainerid, kellest enamus osales 2003 a. ka meie esimeses näituseprojektis “Nihe”, mille eksponeerimispaigaks oli Kuressaare Piiskopilinnus.

Projekt tegeleb kunstniku ja masuisti ehk masu all kannataja vahelise dialoogiga – asume dialoogi iseendaga. Meie väike seltskond kunstnikke soovib sõna sekka öelda teemal, mille puhul sõnad hakkavad otsa saama. Protsess on nüüd tähtsam kui tulemus ja naer olulisem kui sõnad!

Inimestel on kombeks vaadata igaüks oma mätta otsast, meie vaatame Hellemanni tornist ja leiame, et häda pole kõige suurem. Ei oska meie öelda, milline on kõige efektiivsem viis masu vältimiseks, et oma nahka päästa. Meie toome oma positiivsed masu-tajud vaataja ette. Ühel pinnal saavad kokku masust tekkinud/moondunud aksessuaar, maal, muusika ja teised eluvormid.

Soovime, et kunst pääseks võidule mitte nagu hobi, investeering või karjääritegemise võimalus, vaid nii nagu see on ja on alati olnud – nagu elu.

Täname: Aure OÜ, AS Folie MP, Eesti Kultuurkapital, Kadri Hallik

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht