“MusKul{A}tuur”: kolmas konverents “Avatus”

27. jaanuaril toimub Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas (J. Kuperjanovi 9, Tartu) konverentsisarja "MusKul{A}tuur" kolmas konverents alapealkirjaga "Avatus".

Kolmanda, rahvusvahelise “MusKul{A}tuuri” teemaks on osalus muuseumis, mille raames räägime Eesti muuseumide argitegevuses veel vähe praktiseeritud osalusest ning külastajate mitmetasandilisest kaasamisest.

Ühiskondlikul tasandil kõneletakse järjest enam kodanike ja kogukondade kaasamisest neid puudutavatesse otsustusprotsessidesse. Kuna muuseumid on eeskätt avalikud valgustus- ja haridusasutused, kerkib külastajate kaasamise ja osalemise teema ka muuseumide kontekstis üha enam päevakorrale. Uue museoloogia põhimõistete järgi peab muuseum olema avatud, suhtlema oma külastajatega ja tundma nende vajadusi, soove ja teadmisi, õppima, olema valmis koostööks ning avatud kriitikale.

Konverentsil esinevad Aalto Ülikooli Kunsti, disaini ja arhitektuuri Kooli järeldoktorant Mariana Salgado, Londoni Linnamuuseumi kaasamisprogrammide juht Kirsty Marsh, Tallinna Linnamuuseumi kuraator Kadri Nigulas ja Eesti Rahva Muuseumi teadur Ehti Järv.

Konverentsipäeva teises pooles toimub ümarlaud, kus tuleb arutluse alla muuseumiosaluse praktilisem pool ning küsimus, kuidas ja mil määral külastajad ja auditooriumid saaksid ja/või võiksid osaleda muuseumi igapäevatöös.

Konverentsisarja nimes “MusKul{A}tuur” ühinevad sõnad muuseum ja kultuur.
Kogud ja teadustegevus, näitused ja haridustegevus, turundus ja kommunikatsioon – kõik see moodustab justkui lihaskonna, mis seob muuseumi tervikuks, ent vajab pidevat arendamist. Konverentsi laiem eesmärk on tekitada diskussiooni, pakkuda ideid ning paremaid praktikaid küsimustes, mis pakuvad huvi kõigile, kes tunnevad huvi kultuuripärandi vastu.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht