“Naerev loom” Galeriis Noorus

Galerii Noorus

Kolmapäeval, 23. jaanuaril kell 18 avame galeriis Noorus näituse NAEREV LOOM / ANIMAL RIDENS, kus osalevad maalide, joonistuste, skulptuuride ja installatsioonidega Tartu Kõrgema Kunstikooli aastatel 2010-2012 lõpetanud 22 vilistlast. Näituse kuraator on eelmisel aastal maalingute osakonna lõpetanud Liisa Kivimäe.
 
„on ainult loom ja jumal
ja kumbagi ei ole“
(Andres Ehin)

Liisa Kivimäe näitusest: „Aristoteles nimetas inimese “naervaks loomaks” (animal ridens) uskudes, et inimene on ainus loom, kes naerab. Tänaseks me teame, et see tegelikult nii ei ole: naerda võivad näiteks ka inimahvid, rotid ja koerad. See tõik iseloomustab hästi inimese (filosoofi) suhtumist Lääne kultuuriloos, kus „loom“ leiab oma definitsiooni tihti läbi „inimliku“ vastandamise ja välistamise, mis jääb aga egotsentriliseks, pealiskaudseks ja õnnetut moodi loomuvastaseks.

Käesoleva näituse algimpulss oli ärgitada osalejaid mõtisklema (inim)looma üle eneses ja teistes ning pakkuda publikule kunstnike loomeprotsessist sündinud mõistatuslikku naeru selle erinevates vormides – alustades pulbitsevast ja vabastavast, siirast-südamlikust, lõpetades kohatu ja kriiskavaga. Üldmulje sai rõõmustavalt kirev ja optimistlik.“

„the animal ridens in me, the laughing creature, forever rising up“ (Saul Bellow)

Osalevad: Katarina Allev, Mari Kivi, Liisa Kivimäe, Maria Kondimäe, Heiti Kulmar, Kadi Kusnets, Paavo Käämbre, Jane Lappo, Nele Moor, müra2000, Sandra Nihvelt, Jerl Norden, Marin Ploomipuu, Katre Salu, Edgar Tedresaar, Tanel Tolsting, Maaria Treima, Alar Tuul, Kristina Viin, Laura Vähi, Maria Väinsar, Varje Õunapuu.

Näitus jääb avatuks 9. veebruarini.

Galerii Noorus asub Tartus, Riia 11. Galerii on avatud T-L kell 11-18.

Näituse külastamine on tasuta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht