Raamatukogude aasta tegijaid

Parim noor raamatukoguhoidja töötab Viljandis, parim maaraamatukoguhoidja  Viljandimaal Vastemõisas, aasta kooliraamatukoguhoidja Keilas ja parim laste teenindaja Tapal.

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing peab oluliseks märgata ja tõsta esile raamatukoguhoidjaid ning tunnustada raamatukogudes aasta jooksul tehtut. 28. veebruaril toimuval tänuüritusel antakse välja Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu aasta- ja teenetepreemia, tunnustatakse aasta tegu teadusraamatukogus ja linnaraamatukogus, tõstetakse esile parimad raamatukoguhoidjad kooli-, laste- ja maaraamatukogudes. Esmakordselt autasustatakse parimat noort raamatukoguhoidjat. Avalikustatakse ka ajakirjanduse auhinna saaja ning Raamatukogude Sõber.

Rahvaraamatukogud moodustavad elava võrgustiku, mille kaudu eestikeelsetes raamatutes talletatud vaimne energia jõuab sadade tuhandete inimesteni. See võrgustik köidab eesti rahva kokku, aitab püsida ühises kultuuriruumis ja kogeda eestikeelses raamatuvaramus talletatud väärtusi, nii on lausunud Raamatukogude Sõber Marju Lauristin. Ajakirjandusauhinna pälvib Mart Juur, kes oma saadetes kirjanduse tutvustamise kõrval populariseerib ka raamatukogusid.

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu ja TLÜ Akadeemilise Raamatukogu koostöös antaks välja bibliograafia auhind, mille pälvib Eesti Rahvusraamatukogus koostatud mahukas väljaanne “Eestikeelne raamat 1918-1940”.

Pärast autasustamist jätkub kõnekoosolek, kus arutatakse raamatukogude rolli üle. Kultuuriministeeriumi nõunik Ülle Talihärm räägib rahvaraamatukogudest 21. sajandil, kui olulisimatest lugemiskultuuri edasikandjatest Eestis ning Kultuuriministeeriumi rahvaraamatukogude arengusuundade väljatöötamise töörühma liige Andres Herkel vaatleb raamatukogude arenguvõimalusi kultuuripoliitika kontekstis.

Üritus toimub 28. veebruaril algusega kell 11.00 Eesti Rahvusraamatukogu konverentsisaalis.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht