Raamatuküla patroon on seekord Justin “Minu Eesti” Petrone

Imbi Paju

Imbi Paju ja Võtikvere raamatuküla rahvas ootavad kõiki 14.augustil Jõgevamaale Torma valda Võtikvere külla, et arutleda lugemisaastale pühendatud raamatuküla päeval maailma ja kirjanduse üle.

Külaliste ette astub USA-st pärit kolumnist ja raamatu “Minu Eesti” autor Justin Petrone, kes on ühtlasi ka selle aasta raamatuküla patroon. Ajakirjanik Õnne Pärl tutvustab oma teost “Armastatud Afganistan” ja samas saab vaadata tema fotonäitust Afganistanist. Välisminister Urmas Paet räägib Eesti kohast ja Eesti kultuuri kohast suures ja väikses maailmapildis. Raamatu “Minu Ugrimugri” autor Rein Sikk näitab teed 25 miljoni hõimlase kõige suurema saladuse juurde.
Soome ajakirjanik Jorma Rotko räägib oma eesti keeles kirjutatud põnevusromaanist “Erik Strand ja kadunud kuld”, ajalooajakirjanik Merike Jürjo tutvustab oma romaani “Pikad varjud teel”, mis viib lugeja 1930-ndatesse aastatesse. Võtikverest pärist koduuurija Ülo Pärn esitleb oma koduküla teemalist teost.

Päeva juht Imbi Paju räägib koos ajaloolastega enda ja ja kirjanik Sofi Oksaneni poolt koostatud artiklite kogumikust “Kõige taga oli hirm”. Filmitoas saab vaadata Imbi Paju viimast dokumentaalfilmi “Soome lahe õed”. Õieterapeut ja  taimetark Mercedes Merimaa räägib oma teest taimede väeni ja tervislikust toitumisest.
Muusikalisi vahepalu akordionil pakub Jüri Visnapuu.
Maili Vesiko-Liinev Eesti lugemisühingust viib täiskasvanud koos lastega lugemispessa ja annab täiskasvanutele nõu, kuidas lapsi lugema innustada. Lastele on lugemispesa avatud kogu päeva jooksul, seal saab mängida, lugeda ja ise raamatuid illustreerida. Lugemispessa on oodata ka üllatuskülalisi.
Raamatuküla päeval on kohal kirjastused, kes müüvad sõbrahinnaga raamatuid.
Päeva lõpetab Väike-Maarja rahvateater.
Raamatupäeva üritused on kõik tasuta.
Võtikvere on Eesti kirjaniku ja filmitegija Imbi Paju koduküla, kus ta on korraldanud raamatulaata ja kirjanduslikku vestluspäeva alates aastast 1999.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht