Rahvusliku käsitöö osakond avab Kondase Keskuses viis näitust

Kondase Keskus

Sel neljapäeval, 10. mail, kell 16 avatakse pidulikult Viljandi Kultuuriakadeemia juubeliaastale pühendatud rahvusliku käsitöö osakonna näitused Kondase Keskuses, Pikk tn 8.

Näitused on planeeritud osana maikuus toimuvatest sündmustejadast, mille kaudu akadeemia tähistab 60-aastaseks saamist.

Näitused tutvustavad käsitöö osakonna kõigi kolme eriala – tekstiili, ehituse ja metallitöö – tegemisi. Väljas on parimad palad kõige erinevamates tehnikates alates kudumitest kuni kaelarahadeni ja majaehituseni. Lisaks õppetöid tutvustavatele ekspositsioonidele on eraldi väljapanekud ka rahvusliku tekstiili vilistlaste loomest ja õppejõu Christi Küti põimevaipadest.

1994. aastal alustanud talukujunduse ja rahvusliku käsitöö eriala – nüüd tuntud kui rahvuslik tekstiil – on alates 2005. aastast järjepanu omale sõsarerialasid juurde saanud, moodustades nüüdseks nelja õppekavaga osakonna. Esimesena lisandus rahvuslik ehitus, käesolevast õppeaastast on võimalik õppida ka rahvuslikku metallitööd või jätkata õpinguid pärandtehnoloogia magistrantuuris. Kui esialgu õppis käsitööd umbkaudu 15 õppurit, siis tänaseks on osakonnas üliõpilasi saja ringis. Üheltpoolt on see tingitud tekstiili erialal neli aastat tegutsenud kaugõppe vormi tõttu, teisalt aga on ühiskonnas aine enam kasvanud ka huvi ja vajadus antud erialade vastu.

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia juubeliaastale pühendatud näitused rahvusliku käsitöö osakonnalt ootavad külastajaid
 
KONDASE KESKUSES:
rahvusliku tekstiili diplomandid 2.05-10.06.2012
rahvusliku tekstiili vilistlased 9.05-7.06.2012
rahvusliku metallitöö üliõpilased 9.05-3.06.2012
 
VILJANDI PÄRIMUSMUUSIKA KESKUSES:
rahvusliku ehituse üliõpilased 7.05-28.05.2012
 
VILJANDI TEATRIS UGALA:
õppejõu Christi Küti põimevaibad 8.05-31.05.2012

Näituste pidulik avamine toimub 10.05 kell 16 Kondase Keskuses. Samas esitleb oma uut raamatut „Kihnu kördid eile ja täna. Semiootiline esemeuurimus” tekstiili õppejõud Kristi Jõeste.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht