Rahvusraamatukogu kutsub jõulukuu raamatunädalale

Annika Kubja, RRi avalike suhete spetsialist

9.-13. detsembrini peetakse Eesti Rahvusraamatukogus traditsioonilist jõulukuu raamatunädalat, kus osaleb üle 60 Eesti kirjastuse. Lisaks rikkalikele raamatulettidele ilmestavad nädalat näitusetutvustused, raamatuesitlused ning 12. ja 13. detsembril toimuv kirjandusfoorum “Paabeli raamatukogu”.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Teisipäevast reedeni kell 16.00 tutvustatakse Rahvusraamatukogu näitust “Riigiraamatukogu haruldused. Raamatud aastatest 1918-1940”.

Neljapäeval esitletakse Karel Čapeki “Aedniku aastat” ja Liis Klaari “Mulgivanaema meekooki”.

Reedel on esitlusel Viktor Vassiljevi “Talvised pühade jutud” ning toimub Jaanus Järva fotoraamatu autogrammitund.

Laupäeval esitletakse Kätlin Vainola raamatut “Kelli – peaaegu haldjas”.

Raamatumüük on avatud 9. detsembril kell 12-20, 10.-12. detsembril kell 10-20, 13. detsembril  kell 12-18

12. ja 13. detsembril väikeses konverentsisaalis toimuv “Paabeli raamatukogu” kannab tänavu alapealkirja “Kirjandus – häälekas alistumine?”. Karl-Martin Sinijärv kirjutab foorumi kaassõnas: “Ega lugemine pole telekavaatamine, siin tuleb natuke ise kaasa mõelda. Ja eestikeelne lugemine on kaunis, kallis ja elitaarne lõbu. Eesti keeles kirjutamine seda enam. Ometi kirjutatakse, ja mitte vähe, ja mitte kehvasti. Päris hästi lausa. Kas võib see tähendada, et tegelikult võetakse vaikselt ikkagi võit – seda hääleka alistumise varjus?”

Reedel esinevad Karl Martin Sinijärv, Andrei Hvostov, Peeter Helme, Juhani Salokannel, Rein Veidemann, Siim Aimla, Andrus Kivirähk, Mart Juur ja Jürgen Rooste, laupäeval Krista Kaer, Toomas Paul, Arne Merilai, Jaak Urmet, Juku-Kalle Raid, Merike Taal, Sirje Helme, Hardo Pajula ja Karl Martin Sinijärv.

“Paabeli raamatukogu” kava

Oodatud on kirjanikud, kirjandusteadlased ja -kriitikud, tõlkijad, kirjastajad, ajakirjanikud, eesti keele ja kirjanduse õpetajad, raamatukogutöötajad ning kõik kirjandus- ja kultuurihuvilised. Kõik üritused on tasuta.

Kirjandusfoorumi korraldavad Eesti Kirjanike Liit, Eesti Rahvusraamatukogu ja Kirjastuste Liit, toetavad Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Olete oodatud!

Lisainfo: www.rahvusraamatukogu.ee

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht