Rahvusraamatukogus saab tunda laulu- ja tantsupeo ootust

Rahvusraamatukogus eksponeeritakse laulu- ja tantsupidudega seotud väljaandeid alates 1869. aastast nii trükistena kui ka digitaalselt, unikaalset fotot 2009. aasta laulupeolistest, kõlapaelu ning toimub kontserdisari „Puudutus".

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

 

Fuajeest alguse saav ja 8. korruse muusikasaalis eksponeeritav näitus „Laulu ja tantsuga läbi aegade” tutvustab üldlaulu- ja tantsupidude kirevat ajalugu albumite, käsiraamatute, brošüüride, laulikute, orkestrinootide, tantsude kirjelduste ja jooniste ning heli- ja videosalvestiste kaudu. Näitus jääb avatuks 30. augustini.
Väljapaneku kõrval fuajees ja muusikasaalis saab Rahvusraamatukogu digitaalarhiivist DIGAR vaadata aastail 1869–2009 peetud üldlaulupidude kõigi kooriliikide lauluvihikuid, plakateid nõukogude ajast tänapäevani, postkaarte esimese Eesti Vabariigi perioodist ning lugeda artikleid ja põhjalikumaid käsitlusi. Väljaspool raamatukoguvõrku on DIGARis kättesaadav autoriõiguse alt vaba materjal.
Raamatukogu fuajees näeb Endel Grensmanni ja Rainar Kurbeli teostatud unikaalset 4,8 meetri laiust ja 1,5 meetri kõrgust fotot, mis tehti XXV üldlaulupeol 5. juulil 2009. Ligikaudu 10 protsendi eestlaste jäädvustamiseks konstrueeriti kaamerasüsteem, millega saavutati 1,79-gigapiksline resolutsioon ja 216-kraadine vaade, et pea kõik lauluväljakul olevad inimesed oleksid äratuntavad.
9. juunist tervitab raamatukogusse saabujaid Kadi Pajupuu kujundatud kõlapaelte väljapanek koostöös Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liiduga.
Rahvusraamatukogu amfiteatris kestab septembrini koostöös Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega kontserdisari „Puudutus?, kus astuvad üles laulupeol osalevad nais-, mees- ja segakoorid. Järgmisel kontserdil, 19. juunil esineb segakoor K.O.O.R. Sissepääs vaba. Kava täiendatakse raamatukogu kodulehel.
Üritused on pühendatud 4.–6. juulini toimuvale XXVI üldlaulu- ja XIX tantsupeole „Aja puudutus. Puudutuse aeg?, mis märgib 145 aasta möödumist esimesest üldlaulupeost ja 80 aasta möödumist esimesest üleriigilisest võimlemis- ja tantsupeost.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht