Rahvusvaheline festival ja konkurss „Trompetitalendid Tallinn 2014”

Aavo Otsa trompetiklassi kontsert TÜ aulas oli lõppakordiks EMTA XXV rahvusvahelistele trompetipäevadele. Festivalil esinesid Eesti Noorte Kontsertorkester, Eesti Noorte Brass, Brass Academy ja paljud solistid.5. aprillil viidi Eesti teatri- ja muusikamuuseumis läbi muuseumitund „Peterburi konservatoorium ja trompetiõpetus Eestis1919–2014”, mis sisaldas nii ettekandeid kui muusikapalu. Ettekande tegid Peterburi konservatoorimis Juri Bolšijanovi klassis õppinud Boris Taburetkin (Peterburi Konservatooriumi õppejõud), Adomas Kontautas (Leedu muusika- ja teatriakadeemia õppejõud) ja Aavo Ots (EMTA), lisaks Henri Christofer Aavik (TMKK), Peeter Margus (ERSO) ja Andres Uibo (EMTA). Räägiti Peterburi konservatooriumi tähtsusest Eesti vaskpilliõpetuses, meenutati ka selle konservatooriumi lõpetanud Julius Vaksi, Raimund Kulli ja Heiki Kalaust. Kontsertosas esinesid trompetikvartett ja Reval Brass.

Festivali kõrghetkeks olid meie aja tippprofessionaalide – trompetisolistide Miroslav Petkovi (Saksamaa), Philipp Hutteri (Šveits), Adán Delgado Illada (Hispaania) ja trombonist Frederick Belli kontserdid 1. – 3. aprillini. Ansamblipartneriteks klaveril olid neil õhtutel Meeli ja Jaan Ots.
Nimetatud solistidel on suur mõju Balti-Peterburi regiooni trompetiõpetusele, sest XXV trompetipäevade kontsertidel ja koolitusel osales palju õppijaid ja õppejõude. Just Petkovi, Illada, Hutteri ja Belli kõlaline ja mängutehniline täiuslikkus, musikaalsus ja ansamblimäng on teenäitajaks noortele trompeti- ja tromboonimängijaile.
Rahvusvahelisel konkursil „Trompetitalendid Tallinn 2014” osales kuues vanusegrupis 55 trompetimängijat Venemaalt, Lätist, Leedust, Hispaaniast, Soomest ja Eestist. VI, professionaalide taseme grupis võisteldi kahes voorus. Grand Prix’ –  Stomvi trompeti pani välja firma Stomvi. Tallinna linn andis oma preemia, ülejäänud laureaatidele jagas rahvusvaheline žürii Kultuurkapitali stipendiumid. Žüriisse kuulusid A. Delgado Illada (Hispaania), B. Taburetkin (Venemaa), A. Kontautas (Leedu), K. Jekabsons (Läti) ja Aavo Ots (Eesti).

Konkursi tulemused
I vanusegrupis sai esikoha Iko Heero, II koha Olari Rüütelmaa ning III kohta jagasid  Marten  Kirs, Albert Aadla  ja  Oliver  Jõgar (kõik  Eestist). II, 10-11aastaste vanusegrupis võitis Karl  Reimand, II koha sai  Ignas Gajauskas (Leedu) ning III kohta jagasid Mattis-Johan Mere, Aleksander Pors ja Rauno Rüütelmaa (kõik Eestist). III, 12-13aastaste vanusegrupis saavutas võidu Karolis Urbanavičius (Leedu), II koha sai Mārtiņš Zujs (Läti) ka III Ilja Sorokin  (Venemaa).  IV, 14 –16aastaste vanusegrupis tunnistati parimaks Laur Keller (Eesti), II koha sai  Aleksandr Danšin (Venemaa) ning  III kohta jagasid Vytautas Junkys (Leedu) ja  Kristians Kalva (Läti). V, 17 –20-aastaste vanusegrupis sai esikoha Apolinaras Dubauskas (Leedu), II kohta jagasid Jānis Narkevics ja Reinis Puriņš (mõlemad Lätist) ning III kohta Kristijonas Sakalauskas ja  Gytis Vaitiekūnas (mõlemad Leedust).  VI, professionaalide tasemel pälvis Grand Prix (auhinnaks Stomvi trompet) Neeme Ots (Eesti), esikohta / Tallinna preemiat jagasid Vytautas Milieška (Leedu) ja Nikolai Stranatkovski (Venemaa), II koht   läks jagamisele Augustinas Malikenase (Leedu) ja Mihkel Kallipi (Eesti) vahel, III koha said Gatis Gorkuša (Läti) ja Chris Sommer  (Eesti).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht