Rakvere mängib Schmitti

Rakvere teater

13. veebruaril esietendus Rakvere Teatris Eric-Emmanuel Schmitti „Kooselu väikesed kuriteod“, mis jutustab ühe mehe ja naise kuritegudega armastusloo. Täpsemalt räägib lavastus kestva armastuse võimalikkusest.  Autor alustas enda sõnul kirjutamist lünga täitmiseks: „Maailma dramaturgiast võib leida tuhandeid näidendeid armastuse algusest ja sadu armastuse lõpust.

 

Kõige paremini on tuntud need, mis räägivad nii armastuse algusest kui lõpust (nagu “Romeo ja Julia”), kuid pole ühtki, mis kõneleks püsivast, jätkuvast ja vastupidavast armastusest – teisisõnu abielust. Mida tunnevad esimesed armastajad pärast paari last ja pikki kooseluaastaid? Kas nende armastus suudab elus püsida? Mis juhtub Romeo ja Juliaga päras pulmi? Just neile küsimustele otsisin seda näidendit kirjutades vastuseid.”  

Lavastaja Erki Aule lisab: “Isegi kui inimesed üksteist väga armastavad, sooritavad nad koos elades väikseid kuritegusid.”

Gilles (Erik Ruus) ja Lisa (Tiina Mälberg) jõuavad õhtul tühja korterisse. Gilles on õnnetuse tagajärjel kaotanud mälu ja peab tundma õppima naist, kellega on aastaid koos elanud. Kuid mitte ainult Gilles ei tunne enam Lisat, ka Lisa ei tunne enam meest. On toimunud kuritegu, kuid pole selge, kes on ohver ja kes kurjategija. Tõde otsides, sellest kaugenes ja lähenedes, otsekui labürindis ekseldes jõutakse kohutavate saladusteni… 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht