Rannarahva Muuseumi näitus “Röövpüüdjad” Harjumaa Muuseumis

Harjumaa Muuseum

Neljapäevast, 16. augustist on Harjumaa Muuseumis avatud näitus „Röövpüüdjad“, mis annab ülevaate ebaseadusliku kalastamise vahenditest, konkreetsetest juhtumitest ja tagajärgedest loodusele.

Röövpüük on kehtivat seadustikku rikkuv ja kalavarusid kahjustav kalastamine. Näitus „Röövpüüdjad“ tutvustab röövpüüdjate poolt toime pandud rikkumisi, tekitatud keskkonnakahju ning õpetab õigesti käituma ja reeglite järgi kalastama. Näitus juhib tähelepanu erinevatele röövpüügiviisidele ja nende laastavale mõjule.

Enamlevinud rikkumised on püügiloata ja keelatud vahenditega kalapüük, keelualadel  ja -aegadel kalastamine ning alamõõduliste kalade püük. Röövpüük kahjustab meie rahvuslikku rikkust ja kalavarude kaitse on kõigi ühishuvi. Näitusel on välja pandud erinevates Eestimaa piirkondades püügilt eemaldatud või konfiskeeritud röövpüügivahendeid ahingutest ja võrkudest kuni omavalmistatud lõkspüüniste ja muude kurioossete leiutisteni. Vaataja ette tuuakse ka markantsemaid röövpüügijuhtumeid.

Näitus õpetab meid märkama ja ära tundma väärtegusid looduses: märgistamata püügivahendi kasutamist, jõesängi sulgemist püünistega, kalapüüki ahingu või elektriga. Rikkumisi ära tundes ja nendele reageerides saame aidata kaasa elukeskkonna paranemisele ja käitumismallide muutmisele.

Näituse koostasid: Alar Mik, Külli Jaakon ja Külvi Kuusk.

Näitus valmis Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahastusel ja koostöös Keskonnainspektsiooniga.

Rannarahva Muuseumi näitus „Röövpüüdjad“  jääb Harjumaa Muuseumis avatuks kuni 4. novembrini 2012.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht