Reedel alustab Kondase Keskuses uus vestlussari

Reedel, 28. märtsil kell 17 alustab Kondase Keskuses iganädalane vestlussari „Ääremärkused“, mis kutsub erinevate kultuurivaldkondade esindajaid lahkama autsaiderlusega seonduvaid teemasid. Sarja esimeseks külaliseks on Linnalabor – Tallinnas tegutsev linnaliste uuenduste katselava, kus nii teaduslikke, ühiskondlikke kui kunstilisi vahendeid kasutades valmivad lahendused linnade toimimise parandamiseks ja mitmekesisuse suurendamiseks.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Linnalabor on aastaid tegelenud millegi nii keskse kui linnaga (ja tihti pealinna endaga), kuid nende tegevusvaldkond – urbanistika – on Eestis justkui tundmatu ääreala. Iseäralik on ka see, et hoolimata Linnalabori detailsest tööst, jääb mulje, et need, kes tegelevad linnaga (võimu)lähedasemalt positsioonilt, peavad laborantide lähenemist (ja õigust linnaga ise-tegeleda) mitte päris õigustatuks. Kelle oma on linn? Kes on linnas autsaider? Kas linn areneb ka ise? Nendele ja teistele küsimustele otsib vestlusvormis vastuseid Linnalabori juht Teele Pehk, kel kaasas ka pildimaterjal Linnalabori erinevatest tegemistest.
Vestlussari „Ääremärkused“ lähtub Kondase Keskuse enese profiilist: olles küll autsaiderkunstiga tegelev muuseum, moodustavad poole meie programmist professionaalse kunsti näitused.  Kõrvutades teadlikult isetegevuslikke ja elukutselisi loojaid, huvitab meid nn in- ja autsaideritevaheline maadejagamine. Kes jagavad, kuidas jagavad, miks jagavad? Millised on need protsessid, mis teevad ühest nähtusest professionaalse, teisest aga mitte?

Sarja järgmisel vestlusõhtul 4. aprillil kõneleb autsaidermuusikast kirjanik Berk Vaher.

Rohkem infot: www.kondas.ee

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht