Regirokkgrupp Oort annab kolm akustilist kontserti

Oort

Esmakordselt astus Oort akustilise kavaga üles tänavu sügisel Viljandis peetud Pärimusmuusika Lõikuspeol. Lisaks väga positiivsele tagasisidele kuulajate poolt oli see väga innustav kogemus ka muusikutele endile. Kuna paljud huvilised sellest osa ei saanud, siis otsustati teha veel mõned eraldi kontserdid. «Akustilisus annab lugudele juurde peenema tunnetuse,» rääkis Oorti ninamees Aleksander Sünter. «Jõulisuseks tuleb ansamblil ka oma aeg. Kevadel valmiv kolmas helikandja on müütiliste regilaulude käsitluse kaudu jõulisem kui varasemad. Nendesamade müütiliste regilaulude sügavama tunnetuse saavutamiseks on aga praegune akustiline käsitlus arenguliselt väga oluline.»

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kontserdil esitatakse lugusid, mis on saanud uue seadega täiesti uutmoodi väe ja kulgemise. Selleks et kõik olulised muusikalised taotlused sõltumata esinemispaigast kuulajateni jõuaksid on Oort naturaalpillidele lisaks ka mõningaid tänapäevaseid helitehnilisi võimalusi kaasanud.

« Akustiline muusika eeldab seda et kui muusiku hing on astunud sammu publiku poole, peab ka publik oma hingega sammu vastu tegema ja siis sünnib kuulamises läbi ühise hingamise ime,» rääkis Sünter. «Me võime oma elus kihutada läbi imekaunite maastike, imeliste inimeste keskel, ja olla siiski õnnetud. Kõige väärtusliku märkamine siin elus on meie endi kätes. Nii on ka muusikaga. Selleks et meie hing kosutust saaks, peab ta astuma omalt poolt sammu selle suunas. Akustiline muusika hoiab meie meeled erksad. Siis ei lase me kõigel kaunil ennast puutumata mööda libiseda.»

Kontserdil on kindlasti kavas ka üks spetsiaalselt advendiajale mõeldes valminud imekaunis uus lugu. Oorti liikmete hinnangul kõlavad eriti hästi akustilises kavas nende veel valmimata kolmanda albumi lood. Küll on aga ka kõik tuttavad lood akustilisena täiesti uues valguses.

Oorti uus plaat on praeguste plaanidega plaanis üllitada märtsis. Seal keskendutakse müütilistele regilauludele. Pragune akustiliste kontsertide kava ongi omamoodi loogiline etapp nende laulude sügavama tunnetuse saavutamiseks, et siis kevadel inimesed taas jõulise muusikaga rännule viia.

KONTSERDID:

11. detsember kell 19.00 Tallinna Jaani kirik

14. detsember kell 19.00 Orissaare kultuurimaja

17. detsember kell 19.00 Jaani kirik Tartus

Lähem info:

Aleksander Sünter

+37256912291

sass@oort.ee

www.oort.ee

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht