„Rhizope” Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis

Neljapäeval, 29. mail kell 19 avatakse Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis näitus „Rhizope”, mis esitleb erinevaid põnevaid koostöövorme, kus põimuvad teaduslik innovatsioon ja loominguline praktika. Näitus pakub eelkõige teaduskunsti kogemust, kuid püüab ühtlasi mõtestada uute põnevate kunstipraktikate tulevikusuundi. Risoomne kunstivaldkonna põimumine erinevate valdkondadega viimastel aastakümnetel on tõstatanud nii mitmeidki interdistsiplinaarseid ja teaduslikke küsimusi, mistõttu kannab ka näitus nimetust Rhizope.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Näitusel osalevad 25 tunnustatud teadlast ja kunstnikku, kelle on välja valinud rahvusvaheline žürii.

Osalejad: Sara Robinson (USA), Paul Wiersbinski (Saksamaa), Angelika Böck (Saksamaa), Peter Flemming (Kanada), Juan M. Castro (Korea/Jaapan), Yolanda Uliz Elizalde (Holland), Martin Howse (Saksamaa/Suurbritannia), Diana Rivera (USA), Amanda de Luis (Hispaania), Varvara Guljajeva (Eesti), Mar Canet Sola (Hispaania), Piibe Piirma (Eesti), Terje Toomistu (Eesti), Kiwa (Eesti), Lennart Lennuk (Eesti), Kaisu Koski (Soome/Holland), Maria Tjader-Knight (Soome/Suurbritannia), Christian M Fischer (Eesti/Saksamaa), Reiner Maria Matysik (Saksamaa), Polina Tšerkassova (Eesti), Eldar Jakubov (Eesti), Ulrich Gehmann (Saksamaa), Martin Reiche (Saksamaa), Natalie Tyler (USA), Sharyn O’Mara (USA).

Sündmuse võrguleheküljel saate tutvuda kunstnike töödega: http://www.rhizope.org/EST/n2itus.html

30. ja 31. mail toimub Eesti Kunstiakadeemia Rüütelkonna hoones avalik konverents, kus uuritakse, mis on hübriidne kunst, kuidas kunst ja teadus omavahel suhteid loovad ja kuidas erinevate valdkondade vahel uus teadmine sünnib. Sel suursündmusel saavad sõna nii rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnikud kui ka Eesti doktorikoolide loominguliste gruppide esindajad. Peaesinejad on kunstnik-teadlane Simon Penny ja arhitekt-teadlane Theodore Spyropoulos (Architectural Association Design Research Lab / Minimaforms).

Pühapäeval, 1. juunil kell 12.00-16.00 toimuvad kohtumised näituse kunstnikega Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis Lai tn 17. Sissepääs muuseumipiletiga.

Konverentsi ja kunstnikega kohtumise kava saab alla laadida siit: http://www.rhizope.org/EST/images/Rhizope_kava_web.pdf

 Näituse eestvedajad on Piibe Piirma ja Veronika Valk.

29.05–24.08.2014

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht