Roman Tavasti nimeline stipendium 2013

Välja on kuulutatud konkurss Roman Tavasti nimelise stipendiumi väljaandmiseks silmapaistvale noorele ehtekunstnikule, kullassepale, disainerile või muidu heade ideedega inimesele, kes suudab ja tahab panustada Eesti kullassepatööstuse ning ehte- ja märgikunsti arendamisesse.

1000 euro suuruse stipendiumi eesmärgiks on leida uusi ja säravaid loovinimesi, kes suudavad ja tahavad panustada ehte- või märgidisaini ning -tootmise arendamisesse. Stipendiumile on oodatud kandideerima kõik, kes tunnevad, et just neil on pakkuda midagi uut – olgu selleks mõni uus ja silmapaistev ehe, hea disainiidee või kavand, enneolematu tehniline võte ehete või märkide valmistamiseks või mõni muu selle valdkonnaga haakuv idee.

Konkursile esitatud valmisehete juures hinnatakse ka nende tootmiskõlblikkust. Konkurss on kandideerijapõhine ning üks inimene võib esitada rohkem kui ühe ehte, objekti või idee.

Stipendiumile kandideerimiseks on vaja esitada konkursitöö koos vabas vormis avaldusega hiljemalt 8. novembriks 2013 osaühingu Roman Tavast kontorisse aadressil Kadaka tee 36, Tallinn. Palume võimalusel oma soovist konkursil osaleda juba varakult teada anda, et oleks võimalik arvestada kohaga konkursitööde näitusel, mis avatakse 20. novembril 2013 Nokia Kontserdimajas, Tallinnas. Stipendiumitööde esmaesitlus ning stipendiaadi väljakuulutamine toimub 19. novembril 2013 Roman Tavasti kullassepafirma 90. aastapäeva vastuvõtul.

Laekunud tööde hulgast teeb valiku Roman Tavasti fondi halduskogu. Stipendium antakse üle Eesti Rahvuskultuuri Fondi pidulikul tänuüritusel Mustpeade majas 8. detsembril 2013.

Roman Tavasti nimelist stipendiumi on välja antud 1998. aastast. Stipendiumi annab välja Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde loodud Roman Tavasti allfond.

Roman Tavast (1895?1942) asutas 1923. aastal Tallinnas kullassepatöökoja, millest kujunes Eesti nimekaim teenetemärke, medaleid ja väärismetallist tarbeesemeid tootev ettevõte. Ettevõttele on töid kavandanud Günther Reindorff, Paul Luhtein, Ferdi Sannamees ja paljud teised Eesti kunsti suurkujud. Täna on ettevõte Eesti üks suuremaid korporatiivehete ja märkide disainijaid ning valmistajaid, kellel on kliente ka Soomes, Inglismaal ning mujal. Käesoleval aastal tähistab Roman Tavasti kullassepafirma 90.
aastapäev.

www.romantavast.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht