Rondelluse uus album „Adoratur rosa“.

Robert Staak

Vanamuusikaansambli "Rondellus" uuel plaadil kõlab  XII-XIII sajandi Hispaania muusika. Stiililiselt on tegemist mitmekesise kavaga, kus rahvalikud portugali-galiitsiakeelsed Neitsi Maarja laulud (Cantigas de Santa Maria) kõlavad kõrvuti Calixtinuse ja Las Huelgase käsikirjadest pärit ladinakeelse varajase mitmehäälsusega. Laulavad sopranid Maria Staak, Eve Kopli ja Marilin Lips, saateinstrumentidena mängivad muusikud Kristi Saar, Eva-Maria Eller, Maria ja Robert Staak rataslüürat, lautot, fiidlit, plokkflööte ja erinevaid löökpille.

„Adoratur Rosa“ („Ülistades roosi“) vihjab roosile kui keskaja muusikas laialt levinud sümbolile. Roos oli nii ilmaliku, kurtuaasse armastuse kui ka vaimuliku pühendumuse (Neitsi Maarja ja Kristuse) sümbol.

„Adoratur Rosa“ on salvestatud koostöös Klassikaraadioga. Tegemist on ansambli esimese plaadiga pärast palju elevust tekitanud albumit „Sabbatum“ (Beg The Bug Records 2002), millel kõlasid heavy metal bändi Black Sabbath lood.

Rondellus loodi 1993. aastal Maria ja Robert Staak’i algatusel eesmärgiga esitada keskaja ja renessansi muusikat. Olenevalt esitatavast kavast koosneb ansambel kahest kuni kuuest muusikust, kes esinevad vanade pillide koopiatel (lautod, fiidel, portatiivorel, mitmesugused löökpillid jm.). Rühma liikmed on professionaalid, kes on aastaid olnud tegevad Eesti paremates vanamuusikaansamblites. Rondellus on andnud menukaid kontserte Baltimaades, Skandinaavias, Poolas, Ungaris, Tšehhis, Saksamaal, Itaalias, Prantsusmaal, Hispaanias, Portugalis, Iirimaal, Šveitsis, USA-s ja Venemaal. Rondelluse lood kõlavad tihti Klassikaraadio programmis.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht