Rundumi Showcase #3: Ott Pilipenko kuraatoriprojekt

25. veebruaril liigub Rundumi Showcase esmakordselt Tallinnast välja ning kell 10.05 avab Ott Pilipenko oma kuraatoriprojekti Turba Gümnaasiumis. Showcase #3 täpne asukoht on Tööstuse 12, Turba, Nissi vald, Harju Maakond ning koordinaadid 59.082271,24.242984. Projekti saab Turba Gümnaasiumis näha 16. märtsini.

Ott Pilipenko kuraatoriprojekt: “EKA galerii Turba Gümnaasiumis”

Ühte keskmise suurusega maakooli ilmus ühel hommikul kapp. Lausa tsanstsendentaalne kapp: hõljus maast umbes nii meetrikõrgusel. Hoidis küll jõledasti seina ligi, ent polnud ka üleliia tagasihoidlik, näitas täitsa vabalt kätte ära, mida põues peitis. Õpilased kogunesid kapi ette uudistama, et mis värk on, kust tuleb ja mis põhjusel. Kapp sättis ennast mõnusasti jutuvestja rolli, tõmbas hinged õhku täis ning rääkis. Jupikaupa, iga päev natuke. Ta rääkis ühest teisest koolist. Too teine kool polnud väga kaugel esimesest koolist, kuhu kapp oli läinud enda lugu rääkima. Esimese kooli õpilastel oli võimalus minna teise kooli õppima. Mitte kohe ja mitte koolikonkurentsile õhutades. Just sellest oligi kapp tulnud neile rääkima. Kapp oli õigupoolest mediaator, mille kaudu teise kooli õpilased enda sõnumeid maakooli läkitasid. Nende kõige suurem sõnum oli: tulge meie asemele ja läkitage sõnumeid kogu maailma!

Laialipillutatud Eesti Kunstiakadeemia pillutab end edasi. Seekord linnast välja, sinna, kus teda *** regionaalp******a tõttu veel enam vaja läheb. EKA Galerii avatakse Turba Gümnaasiumis, Rundumi Showcase’is. Selle sisu täidavad Eesti Kunstiakadeemia Vabade Kunstide üliõpilased graafikameister Ott Pilipenko eestvedamisel. Ajutise galerii eesmärk on näidata Kunstiakadeemia igapäevase õppetöö tulemusi, tutvustada käesolevaid tehnikatrende ja valgustada kaasaegse kunsti mõistmise meetodeid.

Ott Pilipenko on vabade kunstide taustaga „insenäär“. Asus värskelt tööle Eesti Kunstiakadeemia graafikameistrina. Hetkel on tema huviorbiidis rulade ehitamine ja videomängude meisterdamine.

www.rundumspace.com

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht