SA Tallinn 2011 kuulutas välja võistluse „52 üllatust ja ideed“

Andri Maimets

Esmaspäeva, 2. novembri hommikul avalikustas SA Tallinn 2011 „Terevisioonis“ veebilehe www.52.ee eesmärgi ja kuulutas välja üle-eestilise ideekonkursi "52 üllatust ja ideed", millega loetakse alates 1. jaanuarist 2010 Euroopa kultuuripealinna aasta alguseni jäänud nädalaid.

Sihtasutus paneb välja 52 stipendiumit, igaüks 10 000 krooni väärtuses. „Oodatud on kõik meid ümbritsevat sotsiokultuurilist keskkonda paremaks muutvad ideed ja tegevused ning projektid, mis asetavad meile harjumuspärased nähtused uude konteksti,“ selgitas projekti koordineerija Kaarel Kuurmaa. „Nii toimub aktiivsete kodanike eestvedamisel ja SA Tallinn 2011 toel 2010. aasta igal nädalal üks linlasi kaasahaarav sündmus, aktsioon, kunstiprojekt, heategevusüritus.“

Osaleda võivad kõik eraisikud elukohast sõltumata. Idee tuleb ellu viia ükskõik millises Tallinna linnaosas, kuid ühe kindla nädala jooksul – konkreetne nädal lepitakse kokku SA Tallinn 2011-ga, kes hoolitseb selle eest, et avalikkuse teie ettevõtmisest teada saaks. Sündmus peab olema avalik, s.t seda on võimalik dokumenteerida ja jäädvustada (filmida, pildistada, lindistada vms) nii SA Tallinn 2011-l kui ka meedial. Aasta lõpus kogutakse kõik ellu viidud ideed kokku ja avaldatakse kogumikuna.

„Ootame võistlusele kõiki häid ideid, mis aitavad Tallinna linnakeskkonnal muutuda kultuursemaks, sõbralikumaks, helgemaks, rõõmsamaks, kodusemaks, ootamatumaks ja armastusväärsemaks,“ jätkas Kuurmaa. Kõikvõimalikud eriilmelised projektid võivad toimuda avalikus linnaruumis, kodudes, asutustes, kultuuri-, spordi -, ja meelelahutuskeskustes. Eesmärk on teadvustada Tallinna ja Eesti elanikele, et aastal 2011 on Tallinn Euroopa kultuuripealinn.

Konkursi põhjalikud reeglid ja stipendiumitaotlus on kodulehel www.tallinn2011.ee/52ideed.

Avalik ideekonkurss algas 2. novembril ning kestab terve kuu. Konkursi lõpptähtaeg on 30. novembril 2009. aastal. Detsembris suhtleb sihtasutus stipendiaatidega, koostab tegevusplaani ja tutvustab toimuma hakkavat avalikkusele. 1. jaanuar 2010 – 31. detsember 2010 ärkab Tallinnas ellu 52 üllatuste ja unistuste ideed. Ajakava ning ülevaade ettevõtmistest ilmub 2010. aastal kampaania kodulehele www.52.ee. Ülelinnaline ettevõtmine lõppeb Euroopa kultuuripealinna avapeoga 31. detsembril 2010. aastal.

Ideekonkursi kohta saab arvamust avaldada, kaasvõistlejatega ideid vahetada ning pilte ja videosid vaadata “52 idee ja üllatuse” kampaanialehel Facebook’is: http://www.facebook.com/pages/52-ideed/161765349123. Jälgige kultuuripealinna uudiseid ka Twitteris aadressil http://twitter.com/tallinn_2011

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht