SA Tallinn 2011 saadab noordisainerid Eurobesti reklaamifestivalile

Andri Maimets

SA Tallinn 2011 korraldatud konkursi reklaamitudengitele ja noortele reklaamiloojatele võitis Ingmar Nikluse ja Ilmar Kurvitsa töö „Kultuuriteraapiad“. Võitjad esindavad Eestit kuu lõpus Amsterdamis peetaval Euroopa reklaamifestivalil Eurobest.

Koostöös Eurobesti reklaamifestivali esindava ajalehega Postimees läbi viidud võistlusel osales kolm meeskonda – lisaks võitjaile ka võistlustöö „Hamster“ (autorid Ed Labetski ja Madis Taras) ja võistlustöö „Improvisatsioon“ (autor Ivar Jaanus). Eelvoorus otsiti nutikaimat loovlahendust Euroopa kultuuripealinn Tallinna reklaamimiseks nii Eestis kui ka välismaal.

Võidutöö kandev idee oli „Kultuur teeb inimese paremaks“. Ühe ideena tegid autorid näiteks ettepaneku kasutada parkimistrahvikviitungite asemel muuseumipiletite, koolides märkuste asemel teatri- ja kontserdipiletite ning raamatukogudes laenutusaja ületanutele kinopiletite jagamist. Pääsmeteks võiksid nende nägemuses osutuda ka sularahaautomaatide kviitungid. Autorid tahavad kampaaniaga inimesi läbi kultuuri mõjutada ning aidata neil iseendas muutusi esile kutsuda.

„Tegu on originaalse lahendusega ja piletite jagamine kampaanias näidatud viisil mõjub uuenduslikult. Samuti tõstaks sel moel läbi viidud kampaania huvi Eesti vastu,“ kommenteeris noorte reklaamiloojate võistluse võidutööd SA Tallinn 2011 turundusjuht Katrin Remmelkoor SA Tallinn 2011, Postimehe ja reklaamifirmade esindajatest koosneva žürii otsust.

Konkursi võitja osaleb Eurobesti noorte alavõistlusel Young Creatives Integrated Competition. Nii nagu rahvuslikus eelvoorus, tuleb võistlejal sellelgi konkursil 48 tunniga välja mõelda reklaamikampaania heategevuslikule organisatsioonile või mittetulundusühendusele.

Võistlusest Eurobest Awards välja kasvanud üle-euroopalist reklaamifestivali Eurobest korraldatakse tänavu teist korda. See toimub 25.–27. novembrini Amsterdamis. Eurobesti noorte alavõistlusel võistlevad reklaamitudengid ja noored reklaamiloojad, kes poleks vanemad kui 28 eluaastat.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht