Sally Stuudio õpilaste näitus “Nakkus” Jaani Seegis

Jane Remm

16. aprillil kell 17:00 avatakse Jaani Seegis Sally Stuudio õpilaste näitus „Nakkus“. Näitusel on eksponeeritud Sally Stuudio Kunstikooli 13 – 19 aastaste õpilaste tööd, mis tõlgendavad kultuuris ja ühiskonnas levivaid nakkusi. Näitus on vaadeldav Jaani Seegi akendel ööpäevaringselt kuni 12. maini.

Näitus, mis sai inspiratsiooni Jaani seegi ajaloost, uurib nakkusi, mis levivad kultuuris ja ühiskonnas. Ideed ja käitumisviisid, mis nakkusena edasi kanduvad,  mõjutavad inimeste arusaamu ja väärtushinnanguid ning muundavad sarnaselt bioloogilistele nakkustele oma nakkusekandjaid. Kui bakteriaalseid ja viirusnakkusi püüavad inimesed iga hinna eest vältida ja nakkusohtlikud haiged suletakse karantiini (nagu keskajal Jaani seeki), siis kultuurilisi nakkusi kannavad ja levitavad inimesed hea meelega.

Tööde loomist alustati aruteluga selle üle, milliseid nähtusi võib kultuuriliseks nakkuseks nimetada. Õpilased töid välja, et inimeselt-inimesele levivad näiteks söögiisu, naer ja haigutamine, samuti muusikamaitse, kuid ka kombed, moraalinormid, väärtushinnangud ja maailmavaade laiemalt. Levinud kultuurilisi nakkusi kujutati metafoorselt installatsiooni vormis. Näitusetööde hulgas leidub töid, mis käsitlevad Harlem Shake’i muusikavideode ja dubstep’i levikut, vuntside, neetide ja tätoveeringute kandmist, kuulujuttude ja hea tuju levikut, kuid ka inimeste muundumist nakkuse tõttu. Juhendasid Siiri Taimla ja Jane Remm.

1991. aastal tegevust alustanud Sally Stuudio ühendab endas laste ja noorte kunsti-huvialakooli, kunstikursused täiskasvanutele ja Kunstiteadlikkuse Keskuse. Sally Stuudio Kunstikooli eesmärgiks on arendada õpilaste loovat ja iseseisvat mõtlemise- ja eneseväljendusoskust.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht