Sari „Eesti mõisad” juulikuus

Corelli Music

Corelli Music annab teada, et 19. – 22. juulini toimub taas suvine heategev kontserdisari „Eesti mõisad 2012”, kontserdid algusega kell 18 on 19. VII Suure-Kõpu, 20. VIIl Saka, 21. VII Vihula ja 22. VII Uderna mõisas. Sari jätkab tänavu 20. sünnipäeva tähistava barokkansambli Corelli Consort mai lõpus algavat juubelihooaega. Corelli Consort on olnud igal suvel sarja peaesineja alates esimestest kontsertidest aastal 1999 ning andnud kontserte 54 mõisas üle Eesti. Kui siiani on sari toetanud väikesi mõisakoole või lastekodusid, siis sel suvel läheb metseenide toetus esmakordselt eakatele inimestele – Uderna mõisa hooldekodule. Sari on toimunud juba 12 aastat igal suvel üle kogu riigi, pakkudes suure väärtusega hariduslikku lisateavet ajaloost ning ühendades Eestimaa endiste aegade väärtused kaasaja kunstiinimeste loominguga. Sarja peaeesmärk on juhtida tähelepanu meie mõisate arhitektuuripärandi unikaalsusele ja säilitamisele ning aidata kaasa mõisate kujunemisel regionaalseteks kultuurikeskusteks.

15. mail tutvuvad korraldajad sarja avakontserdi mõisaga Suure-Kõpus Viljandimaal kell 11.30 ja lõppkontserdi paigaga Uderna mõisas Tartumaal kell 15.30. Suure-Kõpu on üks neid õnnelikke mõisakoole, mis viimaste aastate jooksul on läbinud totaalse muutumise. Tänu põhjalikule renoveerimisele saab nüüd lisaks hoone suursugusele väliskujule ja omapärasele interjöörile imetleda unikaalseid seinamaalinguid: saal on kunstmarmorist seintega, laes stukkdekoor, tiibuksed, klassitsistlikus laadis lukusildid ja kahhelahjud.  Sarja avakontsert on ühendatud Eesti Mõisakoolide Ühenduse publikumenuka külastusmänguga „Unustatud mõisad”.  Uderna mõisahoone Tartumaal on samuti kenasti korda tehtud ning saab pakkuda vanakestele eluõhtuks meeldivat keskkonda kauni looduse keskel. Sarja toetusega alustab hooldekodu fondi, et mõisaparki rajada lehtla ning uued valgustid. Sarja lõppkontsert on piletiteta – sisse pääseb vaba suurusega annetuse alusel.

Kontsertidel esineb juubilar Corelli Consort põneva kavaga mõisatesse hästi sobivast barokiaja muusikast, kaasatud on nii barokkviiulid, -tšello ja klavessiin, aga ka barokkfagott. Muusikateosed vahelduvad Eesti luuleklassikaga alates äsja tuntuimaks valitud luuletusest „Meil aiaäärne tänavas”, mida esitab Guido Kangur. Vaheajal tutvustab vastava mõisa ajalugu, arhitektuuri ja tänapäeva Jüri Kuuskemaa, Saka mõisas räägib mõisa praegune omanik Tõnis Kaasik, kelle initsiatiivil on mõis üle pika aja jälle kaunilt taastatud ning elama pandud.

Lisainfo www.corelli.ee

www.facebook.com/corellimusic

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht