Saskia Järve näituse “Süütuid mälestusi ei ole” avamine 19.jaanuaril kl 19 Tartu Kunstimajas

Tartu Kunstimaja

SASKIA JÄRVE
SÜÜTUID MÄLESTUSI EI OLE
TARTU KUNSTIMAJA VÄIKE SAAL  19.01. – 10.02.2013

Avamine laupäeval, 19. jaanuaril kell 19

Projekti „Süütuid mälestusi ei ole”  võib nimetada  2012. aastal Tallinnas Draakoni galeriis toimunud näituse „Tervisevetel” satelliitprojektiks. Lisaks Tallinnas eksponeeritud töödele saab näha ka päris uusi töid.
Projekti keskmes on autori siseanalüüs, mis saab hoogu pärast ootamatut haigestumist. Uskudes, et haigestumine on põhjustatud tema mõtteviisidest, otsustab ta oma mõtlemist muuta. Seejuures saab talle abimaterjaliks A. Adleri` i teos „Inimesetundmine”, kus muu hulgas kirjeldatakse meetodit, mille rakendamisel on võimalik välja selgitada  inimese eesmärke.
Meetod seisneb lühidalt selles, et tuleb püüda ühendada inimese elus eri aegadel esinevaid käitumisviise ja väljendusvorme, mille tulemusena saadakse nn ühtlase suuna mulje.  Olulisel kohal eesmärkide väljaselgitamisel on mälestused. Kõik mälestused kannavad endas  (mitteteadlikku) lõppeesmärki, nad hoiatavad või innustavad. Päris „süütuid” mälestusi ei ole.  

Toetudes mineviku mälestustele ja olevikus aset leidvatele sündmustele püüab autor selgusele jõuda oma eesmärkides, teha korrektuure  oma mõtteviisides, et neid eesmärke saavutada ning seeläbi saada terveks.

Kunstnik tänab: Marje Len Murusalu, Eleriin Ello, Tanel Randel, Tartu Kunstimaja ja Eesti Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht