Seitsmes kirjanduslaat keskendub ajalooteemalisele kirjandusele

Laupäeval, 13. septembril peetakse eesti kirjandusklassiku Eduard Vilde koduakende all seitsmendat korda eesti kirjanduse sügislaata, kus leidub lugemist kõigile. Laada alateemaks on eesti ajalooline kirjandus ning esinejateks Imbi Paju, Eeva Park, Indrek Hargla ja Juhan Kreem.

„Seitsmendat aastat toimuv eesti kirjanduse sügislaat muudab Kadrioru üheks päevaks tõeliseks kirjanduse pargiks,“ ütleb laada peakorraldaja, Vilde muuseumi juht Kairi Tilga, kelle sõnul on kirjanduslaada rahumeelne melu meelitanud iga aastaga kirjaniku kodu lähedale üha enam huvilisi.

Nagu juba tavaks saanud, on suures vabaõhuraamatupoes saadaval lai valik erinevate kirjastuste raamatuid, samuti toimub traditsiooniks saanud eesti kirjanduse kirbuturg.
Väikesed lugemissõbrad leiavad tegevust Tallinna keskraamatukogu loodud mõnusas lugemispesas Vilde verandal, kus igal täistunnil toimub põnevaid ettevõtmisi. Kohal on ka ajakirjad Täheke ja Hea Laps.

Vilde muuseumis sees toimuvad kaks päevakajaliselt ajalooteemalist vestlusringi.

Kell 13 mõtisklevad kirjanikud Imbi Paju ja Eeva Park ajaloolise mälu ja ajalootorgete teemadel. “Mäletamine on sügavalt eetiline akt. Memuaarid, ilukirjandus, ajakirjandus, reisimine lubavad sul ennast ette kujutada inimestena, keda sa oled võib-olla varem alahinnanud, ja mõista, kuivõrd sõltub su enda eluolu juhustest või on läinud hästi üksnes tänu õnnele,“ kirjutab Imbi Paju. “Ajaloo torked, üksiisiku ja suureajaloo torked on meie tätoveering”, tõdeb Eeva Park.
Kell 15 arutavad kirjanik Indrek Hargla ja ajaloolane Juhan Kreem kuidas erineb akadeemiline keskaja käsitlus kirjaniku loodud keskajast? Hargla populaarsed Melchiori lood on muutnud keskaegse Tallinna eluolu meile väga piltlikuks, ent millise pilguga loeb neid romaane ajaloolane?

Kirjanduse sügislaada ettevõtmistes lööb kaasa ka Kadrioru Selts. Nende seltsimaja ees Koidula tn 30) on võimalik tutvuda Kadrioru paigaajalugu tutvustava näitusega, samuti on võimalik osaleda kl 14 algaval kirjandusliku Kadrioru ekskursioonil.

Eesti kirjanduse sügislaada missioon on klassiku kodu akende all väärtustada eesti keeles kirjutamist, raamatute lugemist, meie kultuuri ja ajalugu.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht