Seminar noortele diasporaa-uurijatele

Liisi Toom

14. oktoobril 2009 kell 13.00 toimub Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas (J. Kuperjanovi 9) Baltic Heritage Networki (BaltHerNeti) noorteseminar, et kokku tuua erinevate valdkondade noored uurijad.

Seminaril tutvustatakse näiteks Välis-Eesti arhiivipärandit Tartu Ülikooli raamatukogus, väljarändamise problemaatikat kodumaa ajakirjanduses, aga räägitakse ka sellest, kuidas algas eestlaste seltsitegevus Brasiilia suurlinnades. Baltic Heritage Networki poolt 2009/2010 korraldatav seminaride sari noortele diasporaa-uurijatele tahab kokku tuua erinevate valdkondade (ajalugu, sotsioloogia, kultuuriuuringud, kirjandus-, kunsti-, muusikateadus jt) noored uurijad: bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe üliõpilased. Oodatud on needki üliõpilased, kes alles kavatsevad diasporaa uurimisega tegelema hakata.

MTÜ Baltic Heritage Network arendab koostööd Balti diasporaa kultuuriväärtusi koguvate ja uurivate riiklike ja eraarhiivide, muuseumide ja raamatukogude, teadusasutuste, rahvaühenduste ja organisatsioonide vahel, et tagada Balti diasporaad puudutavate kultuuriväärtuste säilimine, uurimine ja kättesaadavus avalikkusele. Organisatsioon on korraldanud konverentse, suvekoole ja seminare diasporaa kultuuripärandi kogujatele ja uurijatele ning arendab välisbalti kultuurpärandi infoportaali www.balther.net.

Noorteseminari kava:

13.00–14.30

Avasõnad, Piret Noorhani (Eesti Rahva Muuseum, BaltHerNet)
Välis-Eesti arhiivipärandid Tartu Ülikooli Raamatukogus, Malle Ermel (TÜ Raamatukogu)
Väljarändamise problemaatika kodumaa ajakirjanduses, Anni Marie Kunder (Tallinna Ülikool)
Diskussioon
14.30–15.00 Kohvipaus

15.00–16.30

Eestlaste seltsitegevuse algus Brasiilia suurlinnades, Sander Jürisson (Tallinna Ülikool)
Balti riikide annekteerimise tunnustamine Austraalia poolt, Tõnis Märtson (Tartu Ülikool)
Diskussioon

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht