Siiri Minka, Christel Allik, Mari Haavel “KOLMEKESI” Hop galeriis

Hop

Siiri Minka, Christel Allik, Mari Haavel
KOLMEKESI
14.06. – 02.07.2013
HOP galerii
Tallinn

Näituse avamine neljapäeval 13. juunil kell 17.00.

Näitus KOLMEKESI ühendab kolme naiskunstnikku – Siiri Minka, Christel Allik, Mari Haavel – kelle loomingulised teed said alguse samal kursusel Eesti Kunstiakadeemias 90-ndate algul.  Tänaseks kui ühisest algusest üle kahekümne aasta möödas on igaüks liikunud kunstis omi, küllaltki erinevaid radu mööda. Siiski on jäänud neid ühendavaks märksõnaks tekstiil.

Mari Haavel peamiselt disainib ja sisustab, on seetõttu igapäevaselt kättpidi tekstiilis. Suuremat loomingulist rahuldust pakuvad talle viimasel ajal väikesed vaibaformaadid ning erinevate tehnikate katsetamine ja kokkusobitamine.

Christel Allik peamiselt maalib, kuid tema maalid on tuntavalt tekstiilikunstniku lähenemisega. Tema kui maalikunstniku väljakutseteks on valgus, kompositsioon ja koloriit, kuid pinda struktureerides meeldib talle mängida ka mustritega.

Siiri Minka`t huvitab igapäevatöös hoopis kunsti teraapiline olemus, kunst kui ravimise ja parandamise võimalus, aga kõige rohkem „inimeste koosolemise kunstiga“ tegeleda. Veidi pikemate ajavahemike järel võtab ta oma loomingulisi mõtted kokku mõnes suuremas gobeläänvaibas.

Näitus on tegijatele väikest viisi intriig, aga ka loomingulise sõpruse otsimine ja kinnitamine – kolme tee kohtumispaik. Pannakse kokku kolm erinevat käekirja, mõttelaadi ja tehnikat – Haavelilt kolmeosaline söetrükis ja gobelääntehnikas kolmeosaline komplekt, Allikult akrüülmaalid ja Minkalt gobelääntehnikas seinavaip.

Sõnaga Kolmekesi tähistavad kolm kunstnikku kooslust mees, naine ja laps. Kõige õigem oleks öelda, et nende tööde põhjuseks on nende lapsed. Lapsed, kelle tulek on olnud rõõmustav, aga ka pöördeline sündmus.  Kui on emad, siis on lapsed ja on ka isad – nemadki ei puudu siit pildilt. Teie ees on kolm erinevat maailma, kolm erinevat nägemust kõnealusest suhtest. Need tööd on kui emade tunnete ja kogemuste tähistajad ja hoidjad. Inspiratsiooniks pole päriselu sündmused, vaid pigem sisemised tundmused ja kasvamised, mis on aja jooksul aset leidnud. Vaikselt saabunud mõistmine ja taipamine, hetkeline intensiivne õnnetunne, meeltes kumisev unistus – kõik pärit maailmast, kus toimetatakse nüüd kolmekesi. Lapse kaudu tekkiv ühendus kolme vahel on tõeliselt igavene.

Näitust toetab Kultuurkapital.

Näitusi Hop galeriis toetab Kultuuriministeerium.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht