Silva Eher Vabaduse galeriis

Juta Kivimäe

Silva Eheri isiknäitus ELU NIMEL ENNE PARADIISI Vabaduse galeriis (Vabaduse väljak 6) 10. -21. veebruaril 

Silva Eher (1954) on kujunenud üheks eesti keskmise põlvkonna äratuntavalt isikupärase laadiga naismaalijaks. Tema professionaalselt maalitud figuratiivsetel pildimaastikel on olnud juba aastaid metafüüsilist kaalukust. Ülimalt inimesesarnased olendid, kes tema maalidel selgi näitusel vaatajais rahutust tekitavad on kohati nagu äratuntavad mingite üldinimlikult mõistetavate võrdkujudena, kohati aga haarab Eheri olendite sisenduslik toimetamine vaataja kaasa arutlusse, kuidas ületada üksinduse piire ja tunda elust rõõmu eetiliselt rajalt kaldumata.

Silva Eheri hoolikalt ettevalmistatud näitusekollektsioone võib alati vaadelda ühtse lavastusliku tervikuna.. Vaataja saab aimu olemise mõtte ja eesmärgi unustanud olendite tõtlikust liikumisest. Eheri maalide maailma näib nagu valitsevat tiksuv krokodill Peeter Paani muinasloost. Krokodill, keda ühelgi maalil näha ei ole, kes on alla neelanud äratuskella ja kehastab märkamatult vanaks saanud laste jaoks kõige oleva mõõdupuud, aega. 

Silva Eher: …Kuid õhus on ärevust, kõik väreleb, pulseerub ärevates taktides. Millistesse tsüklitesse rütm pöördub? Tik-Tak, tik-tak… Kõik tiksub, pulseerub… Kas varsti rütmist välja. Hoogsalt hoost välja.  

Juta Kivimäe,  galerist 56618314

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht