Sirje Eelma & Rait Präätsa ühisnäitus “Ühes majas XI” Haus Galeriis

Sirje Eelma

ÜHES MAJAS XI
Sirje Eelma & Rait Prääts
22.05. – 29.06.2012
Haus Galerii
 
Avamine 22. mail kl 16.00 – 18.00.
 
Kõik meie ühised näitused on toimunud nime all ÜHES MAJAS, sest elame ja töötame ühes majas. 1999.a. oli esimene taoline Kastellaanimaja galeriis ja miski muu ei paistnud meie loomingut ühendavat. Küllap aja jooksul ja huvitatud vaataja jaoks tekib seoseid ja siin on üks neist:
„… Vaatamata erinevatele meediatele, graafikale ja klaasikunstile, on kunstnikepaari loomingus olulisi ühiseid jooni – mõlemad valdavad perfektselt oma valdkonna ajalugu ning tehnilisi finesse, on avara silmaringi ja avatud suhtumisega kaasaegsetesse kunstinähtustesse. Seetõttu on nad oma loomingus erakordselt vabad. Ja kuigi klaas ning paberile trükitud graafika on põhimõtteliselt vägagi erinevad, mängib mõlema loomingus olulist rolli värv, ruumiline illusioon, kujundite vaimuerk mängulisus ja rütmiline dünaamika. …“ Juta Kivimäe (2008).
 
Kümme näitust on toimunud Tallinna, Pärnu, Tartu, Viljandi, Kuressaare ja Helsingi galeriides. Praegune ekspositsioon Haus galeriis on põhirõhuga Sirje Eelma graafikal ja sel nädalal juubelit tähistav Rait Prääts on näituse aukülaline.
Tema isikunäitus ETDM galeriis on samuti veel avatud kuni 28. maini.

Olete oodatud näitustele!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht