Skype paneb välja maailmavallutuse auhinna Eesti bändile

Ivo Kiviorg

Tallinn Music Weeki toetaja ja partner Skype paneb teist aastat välja preemia festivalil esinevale Eesti bändile, kel festivali külaliste ja Skype’i meelest enim potentsiaali maailmas läbi lüüa. Muusikasõbrad ja festivalikülalised saavad hääle oma lemmikbändi toetuseks anda tänasest kodulehel www.tallinnmusicweek.ee!

Võitjabänd saab auhinnaks 50 000 krooni väärtuses konsultatsiooni kogenud mänedžerilt või PR-konsultandilt, kes aitab bändi piiritagusele karjääril hoo sisse saada. „Soovisime, et auhind oleks midagi võimalikult konkreetset – midagi, millest bändil läbilöömiseks kohe käegakatsutavat kasu oleks. Et välisturul edusamme teha, on kriitiliselt oluline, et artistil on esindaja, kes temaga süstemaatiliselt tööd teeb,“ kommenteerib festivali korraldaja Helen Sildna.

„Skype on edukas seetõttu, et meil saavad andekad inimesed teha seda, mida nad kõige paremini oskavad ja millest innustuvad – ning seda igal pool üle maailma. Näeme, et samaväärset potentsiaali nagu tarkvaraarenduses, on Eestil ka muusikavaldkonnas. Seetõttu aitame Tallinn Music Weekil juba teist aastat leida ja toetada bändi, kelle loomingul on põhjust maailma vallutada,“ kommenteeris koostööd festivaliga Skype Eesti juht Sten Tamkivi. Tema sõnul oli heameel kuulda, et eelmisel aastal Skype’s Go Change The World auhinna toel tehtud Popidioti video pälvis aasta parima muusikavideo tiitli ja aitas bändi rahvusvahelisel areenil tutvustada.

Skype’s Go Change The World auhinna vääriline artist peab omama värskeid ideid ja uuenduslikku DNA-d. Bänd peab olema originaalne, silmapaistev ja samas ka piisavalt professionaalne, et lüüa läbi rahvusvahelisel areenil. Skype’i auhind pannakse välja konkreetse eesmärgiga – pakkuda võitnud bändile võimalus midagi kohe oma karjääri heaks reaalselt ära teha.

Tallinn Music Weeki kodulehel saavad muusikafännid tutvuda kõigi festivalil üles astuvate artistidega ning hääletada oma lemmiku poolt. Bändide videod leiab Tallinn Music Weeki ja Skype’i videoriiulil ning YouTube kanali aadressil http://www.youtube.com/tallinnmusicweek, kus lisaks võib näha ka meeleolukaid videotervitusi mõneltki festivalibändilt. Eesti artistide potentsiaali hindama kutsutakse ka festivali väliskülalisi.

Festivali oluliseks osaks on muusikatööstuse asjatundjatele ja huvilistele suunatud seminarid, mille reedene programm jõuab Skype’i vahendusel ka Viljandi Kultuuriakadeemia tudengiteni. Skype’ videokõne abil luuakse otseühendus Viljandi Kultuuriakadeemia auditooriumiga, kes saavad sel moel konverentsil osaleda virtuaalselt. Reedestest teemadest jõuavad Viljandisse arutelud uue meedia efektiivsete kasutusmeetodite üle, muusikastiilide julgest ühendamisest nüüdismuusikafestivalide poolt, arutletakse manageri olulisusest artistikarjääri edendamisel ning diskuteeritakse ka erinevaist kultuuri ja loometööstuse rahastusmudelitest Euroopas.

Tallinn Music Week on Eesti muusika festival, millel ambitsioonikas plaan näidata nii Eesti kui välispublikule ühe intensiivse nädalalõpu jooksul Tallinna parimates kontsertklubides aktuaalseimat, omanäolisemat ja huvitavamat Eesti muusikat kõigist võimalikest muusikažanritest – jazzist pungini, rockist folgini ja klassikast tantsumuusikani. See on Eesti muusika intensiivkursus, kuhu sel aastal oleme hoolikalt valides pikkinud ka põnevamaid muusikanäiteid naaberriikidest ning mida tulevad uurima ka spetsiaalselt selleks puhuks Tallinnasse kohale lennanud muusikamaailma niiditõmbajad üle Euroopa.

Tallinn Music Week vol. 2 toimub sel nädalavahetusel, 25-27 märtsil 2010. Festivaliprogrammis on 18 eripalgelist kontserti linna põnevamais muusikasaalides ja klubides. Piletilevi müügikohtades ja linna olulistest kohvikutes-baarides on saadaval festivali ajakavad ning prinditavad PDF-
kavad festivaliprogrammiga on allalaaditavad ka festivali kodulehelt: http://www.tallinnmusicweek.ee/press.php?nid=19

Piletid showcase-kontsertidele on müügil Piletilevis ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti.

Festivali esitlevad Tallinn2011 ja Nordic Hotel Forum. Peatoetaja on Skype, kes ka sel aastal annab välja rahalise auhinna potentsiaalikaimale Eesti bändile. Saku Rock presenteerib raskerocki lava klubis Tapper. Festivali toetavad ka Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Estonian Air ja Vikingline.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht