Sofia Hallik Draakoni galerii keldrisaalis

Alates reedest, 12.05.2107 on Draakoni galerii keldrisaalis avatud SOFIA HALLIK’u (1991) isiknäitus “Born-Digitals vol.2″.

Sofia Halliku esimene näitus “Born-Digitals” toimus Tallinnas HOP galeriis 26.01.-4.02.2017. Näituse eesmärk avaldus käsi- ja masinatöö vastandlike kontseptsioonide teadlikus kohandamises. Nende kahe kontseptsiooni ristumiskohal tekib midagi tõeliselt atraktiivset, mis saab osaks meie reaalsusest.

“Born-Digitals vol.2” oli algselt mõeldud esimese näituse järjena, kuid kuna esimese ekspositsiooni juurde kuuluvad tööd on kaduma läinud, otsustas autor kajastada tööde olemust nende digitaalse fantoomi kaudu, nimelt video, fotode, kommentaaride, pilditõmmiste ja muu küberruumi jäetu abil. Need tööd võivad oma füüsilisel kujul jääda kättesaamatuks, kuid nende digitaalne jäljend on olemas ja võimaldab virtualiseerida ehete füüsilist vormi.

Sofia Hallik on ehtekunstnik ning Eesti Kunstiakadeemia doktorant (aastast 2015). Oma doktoritöös “Theomorphic Jewellery Essence by Means of Virtuality and Autonomy” (juhendajad prof. Kadri Mälk ja dr Jaak Tomberg) keskendub noor kunstnik jumaliku vormi otsingutele läbi innovatiivsete materjalide ja tehnoloogiate. Enim huvitab teda, kuidas küberruum ja digitaalne tehnoloogia mõjutavad ehtekunsti.

Suur tänu: Kadri Mälk, Jaak Tomberg, Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakond, Raiko Suits, Viktorija Domarkaite, Jaanus Samma, Andres Hallik.

Näitus jääb avatuks 2. juunini 2017.
http://www.eaa.ee/draakon
Hobusepea 2
Tallinn 10133

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht