Soho Fond Hobusepea galeriis

Elin Kard

Kolmapäeval, 06.06.2012 kell 17.00 avab Soho Fond (1962) Hobusepea galeriis isiknäituse „Viru ärikad / Monkey Business“.

Soho Fondi, kes küll algava esimese suurema isiknäitusega tähistab tahtmatult oma viiekümnendat juubelit, võib siiski nimetada nooreks, pika ja kindlasti ka eduka karjääri alguses olevaks kunstnikuks. Hetkel Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonnas magistrikraadi omandav Soho on õppinud EKA avatud akadeemia bakalaureuseõppes ja täiendanud end New York´is, USA-s. Avatav isiknäitus on sissejuhatav osa Soho valmivale autobiograafilisele magistritööle, mis käsitleb omaaegseid legendaarseid Viru hotellis ja selle ümbruses tegutsenud kauplejaid.

Soho, kelle rohkete tegevusvaldkondade ja ametinimetuste hulka kuuluvad lisaks elukutsele „Viru ärikas“ ka kelner, visionäär, ajalehe vastutav väljaandja, filmiprodutsent, puusepp, kingsepp, tuuker ja paljud muud, ning kes hobidena nimetab šamanismi, võitluskunste ja äri, kuulub nn viimasesse ärikate põlvkonda mis lõpetas oma tegevuse 1980. aastate lõpus. Olles oma paljude tegevusvaldkondade juures ka üks vähestest, kel on ametlikult õnnestunud vahetada passis nii nime kui ka allkirja, omab seeläbi võimalust vaadata Viru hotelli piirkonnaga seotud möödunud eluetapile ametliku kõrvaltvaatajana. Soho sõnul on minevikus inventuuri tegemise peamiseks põhjuseks enda ja sõprade rehabiliteerimine, sest ennast vabadusetoojatest Robin Hoodi vennaskonna laadse sõpruskonnana käsitleva grupi tegevust on siiani kirjeldatud vaid peamiselt omaaegsetes kriminaaldokumentides.

Näitus jääb avatuks kuni 18. juunini 2012.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Näituseid Hobusepea galeriis toetab Eesti Kultuuriministeerium.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht