Soolalaos on väljas Tallinna Tehnikakõrgkooli rakendusarhitektuuri lõputööd

Tallinna Tehnikakõrgkool

Tallinna Tehnikakõrgkooli arhitektuuriinstituut avab 14. septembril Eesti Arhitektuurimuuseumi Rotermanni soolalao keldrisaalis 2012. a kevadel rakendusarhitektuuri õppekava lõpetanud üliõpilaste lõputööde näituse, mis jääb avatuks 7. oktoobrini.

Lõputöödest on näitusele valitud 18 suhteliselt paremat, aktuaalsemat ja huvitavamat lõputööd. Välja on pandud planeerimisprojektid ja maketid, mitmed võistlustel osalenud tööd (näiteks Soome uuselamurajoon). Esindatud tööd kajastavad kooli lõpetanute arhitektuurse ja insenerliku mõtlemise taset pärast neli aastat kestnud rakendusarhitektuuri õpinguid. Tööde hulgas on väga fantaasiarikkaid, võimalikkuse piiril olevaid tulevikustsenaariume käsitlevaid töid nagu Maria Sahvorostova lõputöö – Õnnesild – abielukeskus üle Narva jõe, kui ka realistlikke, lähitulevikus realiseeruvate ehituskavade võimalikke variantlahendusi (Liisa Maripuu lõputöö Mustamäe kirik).

Tallinna Tehnikakõrgkooli arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonna dekaani Hindrek Kesleri hinnangul paistavad parimad lõputööd silma nii oma arhitektuurse kvaliteedi kui ka realistlike ja läbimõeldud insenerlike lahenduste poolest. Tasakaal arhitektuurse mõtteviisi ja insenerioskuste vahel on Kesleri sõnul TTK arhitektuuriinstituudi arhitektiõppe olulisimaid eesmärke.

Kokku kaitses kevadel edukalt oma viimast ja tähtsamat tööd 37 üliõpilast – see erakordselt  suur arv oli tingitud varem nominaalajaga mittelõpetanute suurest osakaalust.

Näituse avamine toimub 14. septembril kell 16.00.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht