Soome kauneimate raamatute näitus Tartu Kõrgema Kunstikooli raamatukogus

Piret Kaevats

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tartu Kõrgema Kunstikooli ja Tartu Kunstikooli raamatukogus
Soome kauneimad raamatud 2012
10.–25. mai

Neljapäeval, 9. mail kell 12.15 avatakse Tartu Kõrgema Kunstikooli/Tartu Kunstikooli raamatukogus näitus eelmise aasta Soome kauneimatest raamatutest. Näituse avamisel tutvustab Soome raamatuparemikku konkursi žürii liige, graafik Hannu Hyrske. Loeng tõlgitakse eesti keelde.

Soome Raamatukunsti Komitee valib kauneimaid raamatuid alates 1947. aastast. Raamatute hindamisel lähtutakse  tüpograafia ning materjali, tehnilise teostuse ja küljenduse loodud tervikmuljest. Kui seni on rangelt kinni peetud raamatute  kodumaise päritolu nõudest, siis seekord  sai esimest korda esitada hindamiseks ka välismaal trükitud raamatuid.

Konkursile saadeti kokku 213 raamatut, mille hulgast žürii valis välja 24 raamatut või sarja, mis pälvisid 2012. aasta kauneima raamatu aunimetuse. Lisaks anti välja auhind ka kümnele kõige ilusamale raamatukaanele. Ilukirjanduslikud teoseid, lasteraamatuid, teatmeteoseid, kunstiraamatuid ja õpikuid hinnati eraldi kategooriates.

Raamatukunsti komiteel on tavaks valida välja ka üks kõige kaunim raamat, milleks seekord nimetati JaakkoYli-Jounikka romaan „Neuromaani“ (Neuromaan). Teose kujundaja on Markus Pyörälä.  Žürii hinnangul on aasta kauneima raamatu näol tegemist hämmastavalt omapärase tervikuga, mille puhul lugejat segadusse ajav pealkiri ning žanripiire kompiv teos on saanud väärilise väliskuju.

Kauneimate raamatute näitus jõuab Eesti publikuni Soome Instituudi vahendusel juba kümnendat aastat. Käesolev Tartu näitus on korraldatud koostöös Soome Raamatukunsti Komitee, Soome Instituudi ja Tartu Kõrgema Kunstikooli raamatukoguga. Näituse on kujundanud Tartu Kunstikooli õpilane Mario Hansi.

Soome kauneimate raamatute näitus jääb avatuks 25. maini. 

Kuni 17. maini on raamatukogus veel avatud ka Läti ja Leedu kauneimate raamatute näitus.

Tartu Kõrgema Kunstikooli/Tartu Kunstikooli raamatukogu on avatud E-R kl 9 – 17.00. Sissepääs raamatukogusse Tähe 38b kaudu. Raamatukogu asub Tolstoi tn õppehoones esimesel korrusel).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht