Soome uus tekstiil Hop galeriis

Hop

Hanna Vainio, Minttu Sipola, Sonja Löfgren (Soome)
VEEL ÜKS PÄEV PARADIISIS / ANOTHER DAY IN PARADISE
04.04. – 23. 04. 2013
Hop galerii
Tallinn

Näituse avamine kolmapäeval 3. aprillil kell 17.00.

„Veel üks päev paradiisis“ on kolme Helsingis tegutseva tekstiilikunstniku ühisnäitus. Grupi siduvaks asjaoluks on õpingud Hämeen ammattikorkeakoulu’s (disaini magistriõpe) kuid ka tugevad sõprussidemed. Vaatamata eksponeeritud tööde erinevatelele tehnikatele on näitusel ka märgatav ühisosa mis on oma vormi saanud koosviibimiste ja igapäevaste arutelude kaudu. Privaatne elutuba, vihmane Helsingi linn ja globaalne reaalsus. Käesoleva näituse teemad on seotud isiklike otsustega, tugevuse ja õnne otsingutega elus. Mõtted mis on ühtaegu globaalsed kui ka väga intiimsed.

Sonja Löfgrens’i tikitud seeria on nõela ja niidiga kangale õmmeldud otseste tähelepanekute kogum argielust. Löfgren  tikib seadeid igapäevaelu väikestest ja suurtest hetkedest – lunastavad hetked mis päästavad päeva. Tema töö “Gråt inte” (”Ära nuta”) kujutab rätikut mis ruttab lohutama ümber läinud kohvitassi.

Minttu Sipola gobeläänid on reljeefsed ja tundlikud. Nad annavad vaatajale tugeva tunde millestki tuttavast, deja vu efekti, mõttest mida oleme juba mõelnud. Näitusel eksponeerib ta oma uut gobelääni, mille inspiratsiooniallikaks on olnud vana krohvitud sein. Minttu Sipola soovis näidata üles austust vastutustundliku ehitustöö vastu. See on midagi mida me tänapäeval võime nimetada jätkusuutlikkuseks.

Hanna Vainio on andekas jutuvestja. Oma lugu on tajutav mitte ainult tema ˛akaartelgedel kootud teostes vaid ka tema loodud helikunstis ning joonistustes. HOP galeriis eksponeerib Hanna Vainio nii käsitsi tikitud kui digitaalselt trükitud tekstiile. Tema töid läbivaks jooneks on leitud esemetest saadud inspiratsioon. Oma teostes on ta koguja, kes ühendab mineviku tänapäevaga, leitud esemed oma isiklike kogemustega.

Näitusi Hop galeriis toetab Kultuuriministeerium.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht