Soomes avatakse Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiili- ja maalingute osakonna ühisnäitus DIALOOG

Tartu Kõrgem Kunstikool

Homme, 2. oktoobril avatakse Saimaa Rakenduskõrgkooli galeriis Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiili- ja maalingute osakonna ühisnäitus DIALOOG
 
Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiili- ja maalingute osakonna tudengite korraldatav ühisnäitus keskendub realistlikule kujutamisviisile läbi erinevate meediumide: maal, gobelään, digitaalne kudum. Autorid on portreteerinud ümbritsevat keskkonda nii otseste tsitaatide kui ka vabade interpretatsioonidena. Tööde valikut ühendab seos fotograafilise kujutisega – tööd on saanud inspiratsiooni fotojäädvustusest või kasutavad autorid fotot tehnilise abivahendina oma tööprotsessis.
 
Näitusel osalejad on kujutanud inimesi ja keskkonda nii argistes seostes kui pidulike paraadjäädvustustena, luues mitmekihilise pildi reaalsuse erinevatest aspektidest meie mälus. Valikus on tudengite autoportreed ja emotsionaalsed mälestused, valdavalt figuratiivsed tööd kõnetavad vaatajat läbi erinevate formaatide ja meeleolude. Näitus provotseerib dialooge osalejate ja kujutamismeetodite ning tehniliste valikute vahel, samas avaneb iga autori lugu kahekõnes oma teemaga. Autorid otsivad vastust küsimusele, kuidas fotograafiliste vahenditega salvestatud inspiratsioonimaterjal meediumide muutumisel teiseneb ja kas/või mida see muudab sõnumi lugeja jaoks.
 
Näituse esimene osa toimus TKK galeriis Noorus, kus rahvusvahelisel ühisnäitusel esinesid koos TKK tudengitega ka Vilniuse Kunstiakadeemia Kaunase osakonna üliõpilased oma bakalaureuse- ja magistriprojektidega. Seekordne väljapanek jätkab koostööd Saimaa Rakenduskõrgkooliga Soomes, kellega TKK-d seob väga pikaajaline õppejõudude ja tudengite vahetus ning mitmed näituseprojektid. Dialoog jätkub!
 
Näitusele valitud tööd on valminud aastatel 2010-2012.
 
Osalevad tudengid: Agnes Liping, Eva Mustonen, Kadi Kusnets, Kadri Riives, Katre Piho, Kristi Haav, Liisa Kivimäe, Maarja Leola, Maarja Tamjärv, Mari Käosaar, Maria Evestus, Maria Kondimäe, Marju Nurk , Sandra Nihvelt, Sarah Kopli, Terje Salupuu.
Töid on juhendanud: Aet Ollisaar, Monika Zaltauskaite-Grasiene, Sirje P Petersen.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht