Swedbank tutvustab Mattias Klumi imelisi loodusfotosid Vaal galeriis

Vaal galerii

Swedbank toetab tuntud Rootsi fotograafi Mattias Klumi algatust juhtida loodusfotode näitusega Vaal galeriis tähelepanu keskkonnaalastele probleemidele ja selle teema olulisusele. Näitus on Vaal galeriis avatud 1.-24. oktoobrini.

Väljas on kakskümmend Klumi eksklusiivset fotot, mille eesmärk on panna meid märkama ja hoidma ümbritsevat keskkonda.

Mattias Klumi sõnul on keskkonnaprobleemid olnud talle südamelähedane teema väga pikka aega. „On hea meel teha koostööd pangaga, kes teeb oma äri keskkonnateadlikult, seda hoides ja säästes. Turuliidritena Rootsis ja Baltikumis, on Swedbankil unikaalne võimalus näidata eeskuju ka teistele ettevõtetele ja innustada neid käituma keskkonnasäästlikult,” rääkis Klum.

Mattias Klum sündis 1968. aastal Uppsalas. Fotograafiaga alustas Klum juba varases nooruses ning sellest ajast on tema kireks just metsik loodus. Alates 1986. aastast on ta tegutsenud vabakutselise fotograafi ja filmirežissöörina, olles spetsialiseerunud loodusele just kaugetes eksootilistes maades nagu Malasia, Brasiilia, Nigeeria jm.

Mattias Klumi fotod on lummanud paljusid loodussõpru ning tema tööd on korduvalt illustreerinud  ajakirja National Geographic esikaant. Ta on olnud ja on seni üks nooremaid National Geographicu kaasautoreid. Klumi töid on kasutatud veel sellistes väljaannetes nagu Wildlife Conservation, Audubon, Geo, Terre Sauvage, Stern, Der Spiegel ja The New York Times. Tema fotosid on eksponeeritud autorinäitustel Ameerika Ühendriikide, Rootsi, Malaisia, India jt riikide muuseumides ning kunstigaleriides.

Mattias Klum on teinud ka dokumentaalfilme, tuntumad neist on “Borneo’s Rainforest”, “The Brittle Thread (Asia’s Last Lions)” koos oma naise ja kolleegi Monika Klumiga ning “The Linnaeus Expedition” koos režissööri Folke Rydéniga. Lisaks on Klum avaldanud üheksa raamatut, millest neli on kättesaadavad ka inglise keeles: Exploring the Rainforest, Borneo Rainforest, Horse People ja Being There.

Mattias Klum on saanud oma töö eest terve rea auhindu ja toetusi. Uppsala linnanõukogu andis talle kuldmedali, Uppsala läänivalitsus 2007. aastal Upplandi aasta inimese auhinna, 2008. aastal nimetas World Economic Forum ta nooreks globaalseks juhiks, Rootsi kuningas on pärjanud teda sinise lindiga 8. järgu medaliga panuse eest loodusfotograafina ja 2008. aastast on Klum aukülalislektor Uppsala Ülikoolis. Samuti on Klum Maailma Looduse Fondi (WWF) – Rootsi hoolekogu liige ja The Linnean Society of London liige.

Swedbank Rootsis on esimene Põhjamaade pank, mille tegevust on hinnatud keskkonnaalase kõrgeima sertifikaadi (ISO 14001) vääriliseks.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht