Taasasutati Eesti PEN

Eesti PENi juhatus

Kolmapäeval, 3. veebruaril toimus Tallinnas kirjanike liidu saalis koosolek, millega taasasutati Eesti PEN. 1921. aastal Londonis asutatud PENi Eesti filiaal asutati 1928. aastal Tartus. 1940. aastal see suleti ja taastati Stockholmis 1946. aastal. 1989. aastal jõudis Eesti PEN koju tagasi, ent tegevus vaibus mõne aasta pärast.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Nüüd loodud organisatsioon on mittetulundusühing, mille eesmärgiks on edendada sõnavabadust ja kirjanduselu kooskõlas International PENi hartaga. Rahvusvaheline PEN on kirjanike ühendus, mis on oma ülesandeks võtnud sõna- ja mõttevabaduse ning kirjanduse kui poliitikast sõltumatu ja piirideta väljendusviisi eest seismise. PEN on maailma vanim inimõiguste organisatsioon ja suurim kirjanike foorum maailmas. Eesti PENi taasloomise vajaduse tingis asjaolu, et Eesti kirjanike hääl kostab rahvusvahelise PENi kaudu kaugemale kui muude kanalite, näiteks Eesti Kirjanike Liidu kaudu.
PENi taasasutamiskoosolekul viibis 23 kirjanikku ja ajakirjanikku, kellest suurem osa on Eesti Kirjanike Liidu ja Eesti Ajakirjanike Liidu liikmed. Kinnitati põhikiri ja valiti juhatus, kuhu kuuluvad Peeter Helme, Kätlin Kaldmaa, Igor Kotjuh, Asko Künnap ja Elo Viiding.
Eesti PEN kutsub kõiki varem Eestis tegutsenud PENi liikmeid liikmelisust taastama, selleks võib saata kirja adressil pen.estonia@gmail.com

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht