Taaskasutusteemaline kunstinäitus “ANNA UUS ELU”

Uue Kunsti Muuseum SA

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

“ANNA UUS ELU”
Taaskasutusteemaline kunstinäitus
Uue Kunsti Muuseumis
13. märts – 14. aprill 2013
Avamine 13. märtsil kell 15.00

 Taaskasutusteemaline kunstinäitus toimub Uue Kunsti Muuseumis sel kevadel esmakordselt. Kui olime näitusekutse kunstnikele laiali saatnud, ei osanud tol hetkel veel aimatagi, et üritusest kujuneb väga suuremahuline ning populaarne ettevõtmine. Peagi selgus, et väga suur hulk kunstnikke nii Eestis kui mujalgi kasutavad oma loomingus taaskasutusmaterjale, andes sellega uue elu äraviskamisele kuuluvatele või leitud esemetele.

Käesolevale näitusele oleme valinud kunstnikke, kellel igalühel on oma stiil ning nägemus, kuidas erinevaid materjale uuesti kasutada saab. Näitusel osalevad kunstnikud nii Eestist kui Soomest. Põhjanaabrite juurest ootame Pärnusse esinema juba kohalikele teada-tuntud menukunstnikku Anna WildRose’i, kelle müstilis-mütoloogilised kollaažid ning pitsidega kaunistatud köögitoolid on võitnud pea iga näitusekülastaja südame. Soome kunstnikest osalevad veel Outi Markkanen oma pea 5 meetri pikkuse baariletiga, Riikka Oittinen fantaasia- ja huumoririkaste kollaažpostkaartidega ning Päivi Raivio ja Veera Kulju, kes on andnud uue elu vanadele nahktagidele ja -pükstele seinavaipade näol.

Eesti kunstnike nimekiri on lai. Tekstiilikunstnikud Kadi Pajupuu ja Marilyn Piirsalu kasutavad vanu auto sisekumme, et neist rõõmsaid aiatoole või ka mugavaid istumisaluseid siseruumidesse valmistada. Heiki Kongi ja Eero Ijavoinen kasutavad oma skulptuurides leidmaterjale ning tulemuseks on kas siis kolenaljakad objektid või ülimoodsad miniskulptuurid kaminasimsile. Maalikunstnik Anne Parmasto on aga kasutanud vanu maalipalette ning nendest komplekteerinud kirkavärvilise abstraktse kompositsiooni. Jarona Ilo aga püstitab küsimuse, et kui joonistus on juba digitaliseeritud, kas selle säilitamisel on veel mõtet või võib selle üle joonistada ning täiesti uue teose luua.

Disainer Kristjan Indus loob leitud esemetest suurepärast tarbedisaini, tema plekkämbrist põrandalamp või siis lae all rippuv suusalamp sobiksid igasse modernsesse majapidamisse. Skulptor Tiiu Kirsipuu on kasutanud joonistamiseks oma vanu skulptuuri modelleerimisaluseid, mida ta ei raatsinud omal ajal ära visata. Uued nn lõuendid on veel isegi savised ning õhkavad kunagist nostalgiat.
Tekstiilikunstnik Aet Ollisaar on aga oma vaipadesse kudunud mälestused perekondlikest õhtusöökidest, kahvlid ja noad lõimede vahel mõjuvad uudse ja üllatava lahendusena. Second Design annab aga uue elu purunenud tassidele ja taldrikutele, misläbi kildudest saavad kõrvarõngad või kaelakeed.

Kunstnikud:
Riitta Oittinen, Päivi Raivio, Veera Kulju, Anna WildRose, Outi Markkanen, Marilyn Piirsalu, Kadi Pajupuu, Kristjan Indus, Heiki Kongi, Jarona Ilo, Anne Parmasto, Piret Mildeberg, Tiiu Kirsipuu, Urve Tõnnus, Marget Tafel, Katrin Vaher, Erki Kannus, Merle Kannus, Margit Pensa, Liis Koger, Eero Ijavoinen, Aet Ollisaar, Ahto Eller, Heli Tuksam, Tuuli Silber, Margus Rebane, Ann Roosileht, Anneli Raev, Marilyn Kristjuhan, Liisa Kruusmägi, Aini Roomet, Tiia Mets, Ruth Ruut, Kätlin Luht, Second Design, Hertta Võido, Sarah Kopli, Kairi Lentsius, Mari Kõrgessaar, Kaisi Rosin, Riin Kivisild, Liis Somelar, Maria Kukk, Evelin Rikma.

Koos näitusega toimuvad ka töötoad, kus õpetatakse, kuidas mängida erinevate materjalide, tehnikate ja ideedega. Töötoad on mõeldud leidmaks uusi ideid, oskusi ning tehnikaid, millega igaüks meist saaks luua enda jaoks ühe kunstiteose.

Näituse koostajad: Marie Soosaar-Virta ja Vaiko Edur

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht