Täna algab noorte etnoloogide ja folkloristide konverents

Liisi Toom

Täna ja homme (22. ja 23. aprillil 2009) toimub Eesti Rahva Muuseumis ja Eesti Kirjandusmuuseumis igakevadine noorte etnoloogide ja folkloristide konverents „Noorte hääled“. Sel aastal neljandat korda toimuva konverentsi eesmärgiks on leida uusi, põnevaid ja julgeid ideid, pakkuda noortele uurijatele esinemisvõimalusi ning avastada lootustandvaid teadlasi.

Esimese päeva ettekannete hulgas on teemasid nagu „Eneselavastused päevikutüüpi logides“ (Ehti Järv), „1941. aasta Saksa vägede saabumise mäletamine kahes ajaloolises kogus“ (Kadri Laar), „Abhaasia eestlaste identiteedist ja rahvuslusest“ (Kristjan Lorentson) ja mitmed teised.

Konverentsil esinevad noored uurijad on Tartu Ülikoolist, Tallinna Ülikoolist ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast. Ettekanded räägivad kaasaja folkloori küsimustest, soome-ugri rahvaste uurimisega seonduvast, identiteedi ja mäletamise problemaatikast, usundist ja kombestikust Eestis ja mujalgi.

Konverents „Noorte hääled” sai alguse kui2006. aastal ühendasid oma jõud Eesti Rahva Muuseum, kes oli alates 1999. aastast korraldanud noorte etnoloogide konverentsi „Etnoloogia hääled“ ning Eesti Kirjandusmuuseum, kus on alates 1978. aastast toimunud noorteadlaste kevadsessioon.

Konverentsi kava ja teesid on kättesaadavad veebiaadressil: www.erm.ee/noortehaaled.

Konverentsi esimest päeva on võimalik jälgida ka veebi vahendusel: www.erm.ee/live

Konverentsi toetavad Tartu Nefa Rühm ja Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo: Marleen Nõmmela, Eesti Rahva Muuseumi teadur, marleen.nommela@erm.ee, tel. 735 0408, GSM 507 7302; Ave Tupits, Eesti Rahvaluule Arhiivi teadur, avetupits@folklore.ee, tel. 7377 736.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht