Täna avatakse Ivi Arraku “Peegeldused”

Markus Toompere

Kolmapäeval, 10. XII 2008 kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja Monumentaalgaleriis Ivi Arraku isiknäitus "Peegeldused". Psühholoogiharidusega Ivi Arrak alustas maalimist kuusteist aastat tagasi, kunstnikust abikaasa Jüri Arraku juhendamisel. Käesolev isiknäitus on kunstnikule neljas, eelnevalt on Ivi Arraku loominguga võimalik olnud tutvuda autori esimesel isikunäitusel 2004. aastal Tartu Tampere Majas, aastal 2007 isiknäitusel "Valgus ja värv" Galerii G kunstisaalis Tallinnas ja 2008. aastal Draakoni Galeriis Tallinnas.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Autori sõnul on näituse pealkirjas kajastuv teema “Peegeldused” komplitseeritud ja mitmeti tõlgendatav. Kõik, mida enda ümber näeme või mida kogeme, peegeldub ka meie psüühikas, seda siis ka otseselt tuntavana või kaudselt muundununa. Võtame vastu ja peegeldame tagasi tundeid, mõtteid ning emotsioone.  Peegeldustest lihtsaim on iseenese peegelpilt, kuvand, millega oleme harjunud. Autori sõnul kunstnikud maalivadki ennast tavaliselt peegli ees, saades portree seega mitte tõesena, vaid peegelpildis. Kuid kunstniku sõnul ei ole avatava näituse maalid lihtsalt tõlgendatavad. Keskendudes ühele motiivile, annab kunstnik edasi selle mõjuvad ja seda saatvad peegeldused. Kunstniku sõnul võiks vaataja endalt küsida, millised peegeldused tekivad tema psüühikas, vaadeldes kõige lihtsamaid vorme. Teoste näiliselt lihtsad, kuid emotsionaalselt rikkad harmoonilised kompositsioonid võiks tekitada vaatajas autori sõnul huvitavaid peegeldusi. 

Näitus jääb avatuks kuni 11. jaanuarini 2009.    Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud kolmapäevast esmaspäevani, kell 12.00-18.00.   

Näitusi Tartu Kunstimajas toetavad Eesti Kultuurkapital, Kultuuriminisiteerium ja Tartu Linnavalitsus.  

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht