Täna avatakse Ville-Karel Viirelaiu “Metasport”

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus

Kolmapäeval, 10. XII kell 18:00 avatakse Ville-Karel Viirelaiu näitus "Metasport" Pärnu Kunstnike Majas, Nikolai 27. Näitus koosneb kolmest eraldiseisvast osast, mis sulanduvad üksteisesse moodustades narratiivi  postmodernistliku  isikumüüdi apokalüptilisest troojaelevandist sotsiaalse tulemüüri taga.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

“Uus Maailmakord” on kümnest autoritehnikas valminud maal-kollažist koosnev monumentaalne sari, mis käsitleb teadusliku ja konspiratiivse maailmavaate sünteesi  tekitades sürrealistliku eksistentsiaalparanoiade paralleelmaailma.  Maalidele komplementeerivad videoteosed: “Metasport”, mis on dokumentaalülesvõte tegevuskunstiaktsioonist. Video mõtestab vaimse ja füüsilise vägivalla olemust popkultuurilise meelelahutuse-  ja globaliseeruvate pseudotõdede ülemvõimu manifestatsioonina .
“05.09.2012” on preapokalüptiline hetk, romantiline loojang, kliimaksi ootus õhtumaa karnivooride rannikul  looduse müstilise olemuse peegelduses.
Graafiline sari “Metasport”  kujutab indiviidi võimalikke metamorfoose ühiskondliku surve tulemusel, ning omaalgatuslikku olemuse minetamist sellele vastulöögi andmisel. Egoismil põhineva esteetika rajamine võimaldab lõhkuda reaalsuse tavamõistmise piirid.
Valgusinstallatsioon, mis seob atmosfääriliselt kõik eelmainitud teosed endasse ja valitseb nii vaataja kui ka ruumi üle demiurgina, mõjutab  taju ja mõtestab kunstniku valgustajalikku olemust allakäigutrepil klassiühiskonnas.
Näitus jääb avatuks 3. jaanuarini 2009

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht