Täppidega tähed säravad

Marco Laimre

"Täppidega Tähed Säravad" on Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna tudengite näitus Euroopa Liidu Maja infokeskuses (Rävala 4/Laikmaa 15, Tallinn). Et enamus meie fototudengeid on kasutanud võimalust viibimaks Euroopa Komisjoni kõrgharidusele suunatud programmi ERASMUS raames mõne teise Euroopa Liidu riigi kunstikõrgkoolis, siis käesolev näitus on valik nende teostest, fotodest ja videost mis suhestuvad  kohaliku kontekstiga.Kindlasti sisaldub esitatud töödes noorte fotokunstnike isiklik ja originaalne vaatenurk elu ja kunsti kohta eksiilis, ent kuivõrd see erineb tavapärasest, jääb vaataja otsustada.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

 

Osalevad kunstnikud Berit Teeäär, Helen Melesk, Karel Koplimets, Lea Tui, Anna-Stina Treumund ja Sigrid Viir jagavad oma eriarvamust Praha, Vilniuse, Brüsseli, Amsterdami, Utrechti ja Karlsruhe kohta. Näituse pealkiri on tuletatud ühelt poolt eesti tähestiku täpitähtede ja euroliidu tähepärjast sümboli “kokkupõrgatamisest”, teisalt aga Majakovski teemalisest parafraasist, et “kui täppe tähtede peale sätitakse, siis järelikult on neid kellelegi vaja.” Näituse “Täppidega Tähed Säravad” probleemistiku saabki kokku võtta ühtlustava ja unifitseeruva  kultuuriruumi ning lokaalse eripära võrdlusena. Näitusel osalejad väidavad, et koduigatsust nad ei tundnud. Mispeale võiks küsida, et millega on see klassikaline eksiilis viibimise kultuuriline koostisosa asendunud?
Näitust “Täppidega Tähed Säravad” on võimalik vaadata tööpäevadel kell 11.00 – 17.00 Ekspositsiooni on Tallinnas võimalik külastada 05. detsembrini. Pärast seda viiakse näitus üheks aastaks Eesti maakondadesse ringlema.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht