Tallinn Music Week üle ootuste edukas!

Ivo Kiviorg

Möödunud aastal käima lükatud ning kõige ulatuslikumaks ning mõjukamaks Eesti muusika festivaliks kujunenud kevadine Tallinn Music Week vol. 2 tõi möödunud nädalavahetusel Tallinna klubidesse ja kontsertsaalidesse värskeima ning lootustandvama Eesti muusika. Ligi kahekümnel erinäolisel kontserdil esines üle 100 muusikalise kollektiivi, keda 3 õhtu jooksul käisid uudistamas ligi 6000 muusikasõpra nii meilt kui mujalt ning ligi 100 talendijahile saabunud välisdelegaati 17 riigist. Festivali koduleht kogus ligi 30 000 külastust 74 riigist.

TMW festivalikava avas neljapäeva, 25.märtsi õhtul hoogsa mürgliga Soome punk-huumori legend Eläkeläiset ning reedest laupäevani toimus linna põnevamais muusikasaalides ja klubides kokku 18 kontserti, kus said kaetud ning esitletud eripalgelised ning elujõulised muusikalised žanrid etnost indieni ning metalist nüüdismuusikani. Kohaliku talendi muljetavaldavale massiivile lisasid värvi ja võrdlusmomenti ka põhja- ning lõunanaabrite säravaimad tipud.

Reede, 26. märtsi hommikul Nordic Hotel Forumis alanud kahepäevase seminariprogrammi juhatasid sisse Tallinn 2011 programmijuhi ja presidendi nõuniku Jaanus Rohumaa sõnavõtt ning President Toomas Hendrik Ilvese videotervitus konverentsi delegaatidele. Kõnes, mis sai tormiliselt sooja vastuvõtu osaliseks nii kohalike kui väliskülaliste poolt, tõstis President Eestit esile kui olulist uute ideede ja innovatsiooni maad ning tunnustas festivali Tallinn Music Week kui uut ja elujõulist algatust kohaliku mitmekülgse muusika esitlemisel maailmale. „See, mida Eestis peetakse põhivoolumuusikaks, võib mujal maailmas tunduda üsnagi alternatiivsena,” tutvustas melomaanist Toomas Hendrik Ilves välisdelegaatidele Eesti (pop)muusikamaastikul valitsevat hetkeseisu. Täispikk Presidendi tervitus Tallinn Music Weekile: http://tallinnmusicweek.ee/press.php?nid=32

TMW 2010 showcase-kontsertidel ja seminaripaneelidel osales ligi 100 muusikatööstuse tipp-professionaali Euroopast, teiste seas suurfestivalide Glastonbury, Great Escape, EuroSonic, Sonar Festival, Popkomm, Wilsonic ja Spot Festival talendiotsijaid ja programmijuhte; mõjukate plaadifirmade nagu RoughTrade, Nettwerk, Stupido, Fonal Records, Universal Music jt talendiotsijaid; publishing-firmade nagu Sony ATV ja Standard Music kirjastajaid. Kohal oli ka esinduslik välispressi plejaad – ajakirjanikud ja reporterid mainekatest Euroopa väljaannetest nagu New Musical Express (NME), Drowned In Sound, The Quietus, Clash Music, Dazed & Confused, Discopress, MusicWoche, Pollstar, Thrash Hits jt.

Reedel ning laupäeval enne õhtuseid showcase-kontserte Nordic Hotel Forumi konverentsisaalides aset leidnud seminaripaneelidel, kuhu oli kaasatud lai valik kohalikke ning väliseksperte, räägiti muuhulgas stiililiselt erinevate festivalide toimimise tagamaadest, kaeti kohaliku kultuuri rahastamise ja loomemajanduse teemasid ning arutleti ka päris praktilistel teemadel nagu milleks on artistile vajalik professionaalne manager ning kui „valmis“ peaks olema üks artist, et pääseda rahvusvahelisele areenile. Vahetu ja elava tagasiside tõttu kujunes hittpaneeliks seminariprogrammi lõpetanud “Check My Demo”, kus nõudliku maitse poolest tuntud panelistide – teiste seas legendaarse Rought Trade’i plaadifirma talendiotsija ja britpopi veteran Paul Jones ning Soome Stupido leibli isa Joose Berglund – üksmeelse heakskiidu pälvisid demod sellistelt noortelt ja omanäolistelt artistidelt nagu Iiris, Junk Riot ja Badass Yuki.

Lähipäevil selgub küsitluste ja hääletuse tulemusena ka Skype Award auhinna võitja, auhinna väärtuseks on 50 000 krooni ning et auhind veelgi tõhusamalt võitja karjäärile kasuks tuleks, aitab Tallinn Music Week võitja-artistil selle summa eest endale välisspetsialistist karjäärinõustaja leida.

Festivali peakorraldaja Helen Sildna kommenteerib: „Täna on heameel tõdeda, et TMW festivalil on kujunemas mitmeid väga huvitavaid ja olulisi koostööprojekte Euroopas, läbi mille tekib võimalus head Eesti muusikat veelgi efektiivsemalt riigipiirest väljapoole kommunikeerida. Meie soov on, et uudised Eesti muusika arengutest jõuaksid oluliste kontaktideni aastaringselt, selle nimel teeme ka tööd. Peale teist aastat võib kindlusega öelda, et oleme oma tegemistes õigel teel ning et Eesti muusikat ja meie festivali võetakse maailmas täie tõsidusega ning arvestatava partnerina.“

Tallinn Music Weeki meeskonnale avaldas kiitust ka festivali esitleja SA Tallinn 2011 programmiosakonna juhataja Jaanus Rohumaa. „TMW suutis jälle positiivselt üllatada. Programmi oli kaasatud palju uusi tulijaid, korraldus toimus ladusalt ning nendel kolmel päeval oli tunda Tallinnas muusikast särisevat atmosfääri. Hea idee oli koostöös Eesti Muusika Päevadega läbi viidud klassikalise uue muusika programm. Oleme uhked, et oleme saanud anda oma panuse Eesti muusika valdkonda sisuliselt mõjutava ning arendava sündmuse loomisele. Tallinn Music Weekist on saanud Tallinn 2011 kultuuriekspordi lipulaev.“

TMW festivali piletid olid sel korral müügil nii Soomes, Lätis kui Leedus ning festivalibändid esinesid klubides täismajadele, kokku külastas kontserte 3 õhtu jooksul ligi 6000 muusikahuvilist.

TMW 2010 festivali esitlejad olid Tallinn2011 ja Nordic Hotel Forum ning peatoetaja Skype, kes ka sel aastal annab välja rahalise auhinna potentsiaalikaimale Eesti bändile. Saku Rock presenteeris raskerocki lava klubis Tapper. Festivali toetasid ka Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Estonian Air ja Vikingline.

TMW 2011 toimub 24-26 märtsil, aastal mil Tallinn on Euroopa kultuuripealinn ning kogu Euroopa pilgud on pööratud meie tegemiste suunas.

Lisainfo:
www.tallinnmusicweek.ee

Tallinn Music Week 2010 numbrites:

3 ööd

18 kontserti

100 artisti

6000 kontserdikülastust

107 välisdelegaati 17 riigist

29 608 unikaalset kodulehekülastust 74 riigist

 

Ville Kilpeläinen (Fullsteam): I think TMW has already in its second year established itself as a high quality boutique event with great potential. Tallinn is a great place for a showcase festival such as TMW: the city itself is beautiful, the concert venues are walking distance and the clubs were full of enthusiastic festival goers. TMW is a great platform for Estonia to brand itself internationally through music, and also for Estonian (and other Baltic) acts to get recognized outside of their native countries.

Martin Elbourne (Great Escape, Glastonbury):.I thought the level of organisation and hospitality Tallinn Music Week provided was superb. Tallinn’s concert venues were great. It was one of the most enjoyable conference showcase events I have been to (and I have been to a few).

Paul Cheetham (Popkomm): The Estonian scene continues to grow and is still extremely cool. The venues are plentiful and unique, the audience is supportive and beautiful, and the artists are genuinely talented and exciting to watch. Tallinn Music Week is an essential opportunity for a lot of these artists to meet some very useful people who can help them with their music and careers. I obviously did not manage to see every artist perform, but of the shows I did attend, I enjoyed Iiris, Junk Riot, Svjata Vatra, Malcolm Lincoln from Estonia, Rubik and Jesse from Finland, Instrumenti from Latvia and Fusedmarc from Lithuania.

Fotod:
http://www.flickr.com/photos/tallinnmusicweek

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht