Tallinna 6. rakenduskunsti triennaali näitust saab veel vaadata vaid 7 päeva!

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum

23. novembrist 2012 kuni 3. veebruarini 2013 toimub Tallinna 6. rakenduskunsti triennaal, millel osaleb 73 kunstnikku 23 riigist, kes käsitlevad oma töödes teemat „Kogumise kunst“.

Triennaali konkursil osales 515 kunstnikku, kelle hulgast rahvusvaheline žürii valis välja 73 esinejat. Osalejaid on paljudest Euroopa riikidest, aga ka Taiwanist, Uus-Meremaalt ja Jaapanist. Näituse kuraator on Rootsi kunstikriitik ja kuraator Love Jönsson, kes on keskendunud rakenduskunsti valdkonnale.

Mitmed kunstnikud, kes triennaaliks Tallinnasse saabusid, tegelesid kogumise teemaga ka linnaruumis koos vaatajate ja juhuslike möödakäijatega.
„Kogumine on üks inimtegevuse tahke, mis on jätkuvalt paeluv. Kogumisobjektiks võib olla mis tahes asi kasutatud argiesemetest kõige ihaldusväärsemate kunstiteosteni. Me kogume asju kui minevikku, nähes kogumises eluülesannet, või lihtsalt sellepärast, et ei saa teisiti,“ kirjutab kuraator Love Jönsson.

Tallinna rakenduskunsti triennaali eesmärk on pakkuda uut, aktuaalset ja ootamatut fookust, mille abil lähemalt vaadelda nüüdisaegseid tarbekunsti- ja disainipraktikaid võimalikult laial sklaalal. Tallinna rakenduskunsti triennaali alguseks võib pidada 1979. aastat, mil sai alguse tollases suletud ühiskonnas oluline Baltimaade ühiste tarbekunstitriennaalide traditsioon.

Love Jönsson (s 1975) on kunstikriitik ja kuraator, kes on keskendunud rakenduskunsti valdkonnale. Pärast viit aastat külalislektori ametis Göteborgi Ülikooli disaini- ja tarbekunsti instituudis asus ta hiljuti tööle Göteborgi Röhsska moe-, disaini ja dekoratiivkunsti muuseumi kuraatorina. Love Jönsson on võrgustiku ja mõttekoja THINK TANK, European Initiative for the Applied Arts (Euroopa Rakenduskunsti Algatus) asutajaliige ja Rootsi kõige pikaajalisema kunstiajakirja Paletten vastutav väljaandja.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht