Tallinna Linnagalerii: 8. augustil kell 18, Eva Seppingu näituse “Ma olen siin” avamine

Eero Kangor

Eva Sepping
Ma olen siin / I am here
.08-2.09.2012 Tallinna Linnagaleriis
Avamine 8.08.2012 kell 18 

“Käesolev näitus kõneleb ühest küljest tunnetest kodumaa kui konkreetse territooriumi vastu ning alles seejärel enese asetamisest teatud poliitilisse konteksti. Minu töödes ei ole osalemine erinevatel ideoloogiaväljadel mitte selgelt mõtestatud poliitiline akt, vaid osa igapäevaelust ja argirituaalidest, sõltudes sellest, millisele territooriumile ja ideoloogiaruumi ollakse sündinud. Kindlasse aega ja ideoloogiaruumi paigutatud osalised võivad pealegi arvata nagu oleks nende arusaamad ja valikud iseenesest kujunenud ning loomulikud.” 

Kui eelmisel isiknäitusel (“Meie”, Draakoni galeriis 03.2011 koos Tanja Muravaskajaga)  huvitasid Eva Seppingut pinged, mis on seotud kuuluvuse otsimisega kogukondade vahelisel piiril asudes, siis sel korral on kuuluvus enesestmõistetav ning pigem on üheks küsimuseks valikuvõimalused konkreetses ruumis / territooriumil. 

Videoinstallatsioon koosneb neljast tööst.

Ruumilahendus Epp Kubu’lt. 

Eva Sepping on Eesti Kunstiakadeemia 3. aasta doktorant, varem lõpetanud Tartu Ülikooli lähiajaloo eriala. Tema uurimisteemaks on rahvuslikud ideoloogiad 21. sajandi Eesti visuaalkultuuris. Näitus on osa valmivast doktoritööst.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht