Tallinnas esilinastub Yann-Arthus Bertrandi film „Home“!

Elo-Liis Parmas

Ülemaailmsel keskkonnapäeval, 5. juunil kell 19.00 näidatakse Prantsuse Suursaatkonna, Prantsuse Kultuurikeskuse, Sihtasutus Tallinn 2011 ja Von Krahli Akadeemia koostöös Von Krahli Teatris Yann-Arthus Bertrand’i filmi „Home“. Tegemist on filmi „Home“ ülemaailmse esilinastusega, kus esimest korda maailma ajaloos saab näha ühte filmi enam kui viiekümnes riigis korraga.

Filmi „Home“ esilinastus on ülemaailmne sündmus, sest esmakordselt maailma ajaloos näidatakse filmi samal ajal enam kui viiekümnes riigis korraga. Filmi linastuseks valiti 5. juuni 2009 ehk ülemaailmne keskkonnapäev, mil filmi näidatakse tasuta nii kinos, televisioonis kui ka internetis.
 
Eestis on võimalik keskkonnatemaatilist filmi “Home” näha tasuta Prantsuse Suursaatkonna, Prantsuse Kultuurikeskuse ja Sihtasutus Tallinn 2011 koostöös Von Krahli Teatris kell 19.00. Märkimisväärne on asjaolu, et filmi režissööri Yann-Arthus Bertrandiga planeerib SA Tallinn 2011 koostööd ka aastaks 2011, mil Tallinn on Euroopa kultuuripealinn.
 
Filmi eesmärk on puudutada võimalikult laia publikut ning veenda, et igaüks meist vastutab meie planeedi käekäigu eest. „Home“ koosneb üksnes õhust filmitud kaadritest. Lennates üle erinevate planeedi looduskeskkondade toob režissöör pea kahetunnises filmis esile keskkonnaprobleemid, millega me silmitsi seisame.
 
Lisainformatsiooni filmi kohta saab aadressilt http://www.home-2009.com/us/index.html.
 
8.  – 13. juuni linastub film Prantsuse Kultuurikeskuses.

SA Tallinn 2011 on Tallinna linna poolt loodud organisatsioon, mis valmistab ette ja koordineerib Tallinna kui Euroopa kultuuripealinna programmi 2011. aastaks.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht