Tampere Maja galerii 15

Laupäeval, 15. veebruaril tähistab Tampere Maja galerii oma 15. sünnipäeva, sünnipäeva puhul käivitub terve aasta pikkune programm „Kunstist oma sõnadega“. Idee on lihtne: üks kunstihuviline esitleb ühel päeval näitust teistele kunstihuvilistele. Juubeliaasta teise näituse esitlejaks on kunstnik Ilmar Kruusamäe.

Ta esitleb maalikunstniku Valev Seina praegust Tampere Majas olevat näitust. Kunstigiidipäev toimub laupäeval, 15. veebruaril kell 11–15. Giidi esitlust saab kuulata tasuta ja kõik huvilised on teretulnud.

Giidi valikul pole tähtis professionaalsus, vaid huvi kunsti vastu. Giidi ülesandeks on tutvuda eelnevalt näituse ja kunstnikuga ning rääkida näitusest teistele huvilistele oma sõnadega. „Kunstis ei ole absoluutseid
tõdesid, iga isiklik süvenenud arusaam on õige,“ arvab Tampere Maja tegevjuht Sakari Neuvonen.

Ilmar Kruusamäe on tuntud Kursi koolkonna kunstnik ning Tartu kunstielu hall eminents. Ta on jälginud Valev Seina kunstiteed juba aastaid ning tal on huvitavaid tähelepanekuid Seina kunsti kohta. Tampere Maja ei küsi galeriirendi eest raha, vaid palub üht teost oma kunstikogusse. 15 aasta jooksul on Tampere Majas korraldatud 205 näitust ning kunstikogus on üle 140 teose. Aastate jooksul on galeriis esinenud mitmed Eesti ja Soome kunstnikud.

Valev Seina näitus jääb avatuks 2. märtsini. Tampere Maja galerii on avatud iga päev kl 9-18 aadressil Jaani 4.

www.tamperemaja.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht